دستور کار کمیسیون‌های تخصصی مجلس در هفته آینده منتشر شد.

 

هفته آینده در کمیسیون‌های پارلمان رقم می‌خورد؛ حضور ۹ وزیر در مجلس/ سهمیه‌بندی بنزین سرانه خانوار بررسی می‌شود

به گزارش جهادگران نیوز و به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، دستور کار کمیسیون‌های تخصصی مجلس در هفته آینده منتشر شد.

کمیسیون های خاص

کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس طرح اصلاح و الحاق موادی به قانون نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان را در دستور خود دارد.

کمیسیون اصل نود طرح انتظام بخشی فرایند واگذاری بنگاه های دولتی را به عنوان کمیسیون فرعی بررسی می‌کند.

کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی گزارش عملکرد قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) از فعالیتها و چگونگی مشارکت قرارگاه در جهش تولید با تاکید بر امور زیربنایی و صنعت پیمانکاری با حضور فرمانده این قرارگاه و همچنین لایحه مشارکت عمومی- خصوصی را مورد بررسی قرار خواهد داد.

کمیسیون‌های تخصصی

در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری سند آمایش آموزش عالی کشور با حضور معاونان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بررسی می‌شود. به علاوه غلامی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری برای پاسخ به پرسش‌های شش نماینده به این کمیسیون دعوت شده است.

کمیسیون اجتماعی از معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره بیمه زنان خانه دار دعوت کرده است. این کمیسیون بررسی طرح مدیریت تعارض منافع را هم ادامه می‌دهد و شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رحمانی فضلی وزیر کشور را برای پاسخگویی به پرسش نمایندگان فراخوانده است.

در دستور کار کمیسیون اقتصادی بررسی طرح اصلاح قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری – صنعتی، مصوب ۱۳۷۲/۶/۷ قرار دارد.

ادامه بررسی طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل در دستور کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی است. حجت الاسلام علوی وزیر اطلاعات و معاونانش مهمان کمیسیون امنیت ملی خواهند بود.

کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی را اصلاح خواهد کرد.

کمیسیون انرژی طرح الزامات اجرایی توزیع و عرضه سوخت و (CNG) در کشور و طرح سهمیه‌بندی بنزین سرانه خانوار را بررسی می‌کند.

بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل مختلف مرتبط با وظایف کمیسیون در نشست با رئیس مجلس شورای اسلامی، بررسی عملکرد و وضعیت بودجه شرکتهای دولتی، بانکها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت بخشی از دستور کارهای کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات است.

ریاست سازمان بیمه سلامت ایران در خصوص عملکرد و ارائه برنامه های آتی به نمایندگان کمیسیون بهداشت و درمان گزارش می‌دهد.

کمیسیون صنایع و معادن آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را برای پاسخگویی به پرسش تعدادی از نمایندگان به مجلس دعوت کرده است. دعوت از رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان محترم متقاضی تحقیق و تفحص برای بررسی درخواست انجام تحقیق و تفحص شرکت فولاد مبارکه اصفهان هم بخشی از دستور کار این کمیسیون خواهد بود.

اسلامی وزیر محترم راه و شهرسازی مهمان کمیسیون عمران است تا به پرسش چند تن از نمایندگان پاسخ دهد. همچنین رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت برای بررسی عرضه و توزیع مصالح ساختمانی و قیمت آن به کمیسیون یاد شده خواهد رفت.

سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان برای پاسخ به پرسش نمایندگان به کمیسیون فرهنگی می‌رود.

نمایندگان کمیسیون قضائی و حقوقی بررسی طرح حمایت از مالکیت صنعتی را ادامه می‌دهند.

بررسی دلایل افزایش بی رویه قیمت گوشت مرغ و راهکارهای افزایش ظرفیت تولید داخلی نهاده های دامی با دعوت از مسئولین ذیربط و اصلاح ماده(۲۵) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز- مصوب۱۳۹۲ بخشی از دستور کار کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست است به علاوه اردکانیان وزیر نیرو برای پاسخ به پرسش تعدادی از نمایندگان به این کمیسیون دعوت شده است. افزون بر این، تقاضای تحقیق و تفحص تعدادی از نمایندگان محترم از عملکرد وزارت جهاد کشاورزی(ادارات کل امور اراضی و منابع طبیعی) بررسی خواهد شد.

انتهای پیام/