کمیته مشترک وزارت صمت و دانشگاه علم وصنعت تشکیل می‌شود

نایب رئیس مجلس از تشکیل کمیته مشترکی میان وزارت صمت و دانشگاه علم و صنعت برای ساخت خودروی ملی و عملیاتی شدن آن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جهادگران نیوز و به نقل از حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، دومین نشست مشترک برای ساخت تولید خودروی ملی امروز دوشنبه در دفتر «علی نیکزاد ثمرین» نایب رییس مجلس شورای اسلامی با حضور مسئولان وزارت صمت و دانشگاه علم و صنعت برگزار شد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در این نشست مقرر شد تا کمیته مشترکی میان وزارت صنعت، معدن و تجارت شامل ایدرو و معاونت امور صنایع این وزارتخانه با دانشگاه علم و صنعت برگزار شود تا منجر به طراحی “پلت‌فرم ملی” برای ساخت خودروی ملی شود و به اشتراکاتی برای عملیاتی شدن این توافق برسند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی چندی پیش پس از آنکه در جلسه با مسئولان دانشگاه علم و صنعت از آمادگی مسئولان این دانشگاه برای ساخت خودروی ملی مطلع شد، جلسه‌ای را بین مسئولان وزارت صمت و دانشگاه علم صنعت برگزار کرد.

مسئولان دانشگاه علم و صنعت ادعا کردند که دانشکده خودرو فقط در این دانشگاه وجود دارد و در گذشته نیز با پرتاب ماهواره به فضا، توان خود را ثابت کرده‌اند. آن‌ها معتقدند در این شرایط اگر مسئولان دولتی نیز تمایل داشته باشند می‌توانند به ساخت خودروی ملی کمک کنند.

پس از این اعلام آمادگی دانشگاه علم و صنعت، نیکزاد ثمرین نایب رییس مجلس شورای اسلامی جلسه‌ای را با حضور رئیس دانشگاه علم و صنعت و سرپرست وزارت صمت برگزار کرد و طرفین آمادگی خود برای ساخت خودروی ملی را اعلام کردند.

جلسه امروز دومین نشست مشترک میان وزارت صمت و دانشگاه علم و صنعت در راستای موضوع طراحی و ساخت خودروی ملی بود.

انتهای پیام/