افزایش ۵ سال به حداکثر سن نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در کمیسیون شوراها

 
 
سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس از افزایش ۵ سال به حداکثر سن نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در این کمیسیون خبر داد و گفت: با نظر اعضای این کمیسیون نامزدهای باید بین ۴۰ تا ۷۵ سال سن داشته باشند.
 
افزایش 5 سال به حداکثر سن نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری
 
جهادگران نیوز – علی حدادی سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات نشست امروز (یکشنبه ۲۶ بهمن ) این کمیسیون اظهار داشت: در این نشست موضوع اصلاح ایرادات شورای نگهبان به قانون انتخابات ریاست جمهوری را بحث و بررسی کردیم و این کار به اتمام رسیده و تقدیم هیأت رئیسه خواهد شد.
 
وی افزود: امروز جمع‌بندی اصلاحات صورت گرفته درباره قانون انتخابات ریاست جمهوری در کمیسیون شوراها نهایی شده و به زودی این موضوع در صحن علنی مجلس در دستور کار قرار گرفته و تلاش داریم تا آن را به انتخابات سال ۱۴۰۰ برسانیم.
 
سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس با بیان اینکه شورای نگهبان ۴  ایراد را به اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری داشت.
 
وی درباره جزئیات اصلاحات صورت گرفته درباره قانون انتخابات ریاست جمهوری گفت: پیش از این سن نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بین ۴۰ تا ۷۰ سال بود اما آن را از ۴۰ تا ۷۵ سال در نظر گرفتیم.
 
حدادی خاطرنشان کرد: در صحن علنی مجلس دو موضوع به اصلاحیه قانون انتخابات ریاست جمهوری اضافه شده بود که مربوط به نامزد شدن اساتید دانشگاه با رتبه علمی استاد تمامی و مدرسین حوزه‌های علمیه بود ضمن اینکه افرادی که مستقیما با حکم مقام معظم رهبری منصوب شده‌اند هم می‌توانند در انتخابات شرکت کنند اما با نظر اعضای کمیسیون شوراها این موارد حذف شد.
 
وی گفت: در بخش معیارهای رجال سیاسی و مذهبی و مدیر و مدبر بودن در انتخابات ریاست جمهوری هم مصوب کردیم شورای نگهبان می‌تواند در احراز شروط خود معیارهایی را مدنظر قرار گیرد و در این بخش اصلاحات لازم  را در نظر دادیم.
 
سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس درباره اصلاح قانون انتخابات شوراها هم گفت: اصلاحات لازم در این باره هم انجام شده و جزئیات این اصلاح هم امروز در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها جمع‌بندی شده و آن هم به زودی در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
 
منبع: فارس
 
انتهای پیام/