وهاب عزیزی نامزدهای ریاست جمهوری را به مناظره دعوت کرد

 

نامزد جریان سوم با تشریح اهم برنامه‌های دولت خود از ۴۰ نامزد اصلی ریاست جمهوری دعوت کرد برای روشن‌تر شدن فضای انتخابات و تبیین برنامه‌ها، مناظره و گفت و گو کنند.

ریاست جمهوری 1400 وهاب عزیزی

جهادگران نیوز – وهاب عزیزی در نشست خبری اظهار داشت: امروز پرچم جریان سوم کشور در دست جهادگران است و جهادگران به نمایندگی از جریان سوم وارد انتخابات شده و برای رقابت ها برنامه جدی و عملیاتی دارد.

دبیرکل جهادگران، نجات اقتصاد ایران از طریق کنترل بازار پول، ارز و سهام، ترمیم حوزه اجتماعی فرهنگی، اصلاح ساختار سیاسی محور برنامه‌های جریان سوم در صورت پیروزی در انتخابات عنوان کرد.

وی با تاکید بر لزوم مدیریت تورم و کنترل منظم نوسانات بازار گفت: در این برنامه برای تضمین و سلامت مدیران اجرایی تشکیل صندوق جرایم مدیران در نظر گرفته شده است.

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: ما در کشور برای تخلفات کوچک مثل تخلفات رانندگی و عبور از خط عابر پیاده، جرایم دقیق داریم ولی برای تخلفات بزرگ هیچ جریمه ای در نظر گرفته نشده است. بعضی از مدیران با سهل انگاری از روی تمام خطوط ممنوعه عبور می‌کنند و جریمه هم نمی شوند.

عزیزی ادامه داد: تصمیم داریم در دولت جوان جهای برای کم کاری و سهل انگاری مدیران بویژه در حوزه اقتصادی جرایم تعیین کنیم و از محل صندوق جرایم مدیران، خسارت‌های وارد شده به کسب و کارهای مردم را بپردازیم.

وی بروز رسانی یارانه ها را هم از اولویت های دولت خود ذکر کرد و گفت: یارانه های پرداختی باید بر اساس نرخ رشد تورم همه ساله محاسبه شده و بروز رسانی شوند.

عزیزی مشکلات و آسیب‌های حوزه اجتماعی فرهنگی را معلول مسائل اقتصادی دانست و گفت: تا زمانی که وضع معیشتی، اشتغال مردم و ازدواج جوانان حل نشود، نمی‌توانیم حرفی از توسعه فرهنگی و سلامت اجتماعی جامعه بزنیم. گره اجتماعی زمانی حل می شود که مشکلات اقتصادی مرتفع شود.

این فعال سیاسی با تاکید بر اینکه جوانان کشور نباید دغدغه تهیه مسکن، معیشت و اشتغال داشته باشند، گفت: با برنامه تولیدمحور و توسعه صنعتی کشور و جلوگیری از خام فروشی نفت و گاز تلاش داریم این معضلات را برطرف کنیم.

وزیر آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد را از بانوان انتخاب می‌کنم

دبیر کل جهادگران یکی از معضلات آموزش و پرورش و حوزه تربیتی را عدم توانایی و آشنایی مسئولین و وزرای مربوطه به این حوزه ذکر کرد و گفت: تربیت به صورتی ذاتی در نهاد بانوان قرار دارد. زنان و دختران از پایه های اصلی رشد اجتماعی و تربیتی کشور هستند و در این راه حضور بانوان ضروری است. من تصمیم دارم مسئولین تربیتی کشور به ویژه وزیر آموزش و پرورش و وزیر فرهنگ و ارشاد را از بانوان انتخاب کنم.

نامزد ریاست جمهوری برنامه خود برای حوزه سیاسی در داخل را تمرکز زدایی از دولت عنوان کرد و گفت: دولت باید کوچک و شایسته سالاری در نهاد دولت حاکم شود. ساختار دولت و دیوانسالاری سنگین و مقررات دست و پاگیر را باید با بهره مندی از نیروهای جوان با نهضتی اصلاحی درمان کرد و تحول ساختاری در اداره کشور ایجاد کنیم.

عزیزی ادامه داد: در سیاست خارجی هم باید در ارتباط بین شرق و غرب جانب توازن را با محوریت منافع ملی داشته باشیم و از همه ظرفیت ها استفاده شود. برای تقویت جایگاه ایران در جهان برنامه تشکیل اتحادیه ملل آسیایی متشکل از کشور همسایه را در دستور کار داریم.

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنانش گفت: برای رسیدن به مردم باید از خودمان عبور کنیم و برای تقویت انقلاب لازم است که مجدد انقلاب کنیم، انقلاب را از خودمان و محیط اطراف خود شروع کنیم. تا زمانی که تک تک ما انقلاب برای تحول درونی را آغاز نکنیم نمی توانیم برای انقلاب اسلامی گامی برداریم.

وی با بیان اینکه در دولت جوان جهادی اولویت تصدی مسئولیت‌ها با نخبگان، فرهیختگان و متخصصین همان حوزه است، از شورای نگهبان درخواست کرد در فرآیند تائید صلاحت ‌نامزد یک نفر از کاندیداهای ریاست جمهوری را هم به جریان سوم اختصاص دهد.

 

انتهای پیام/