حناچی در مورد مصوبه مالیات بر ارزش‌ افزوده به شورای نگهبان نامه نوشت

 

مشاور شهردار تهران در امور مجلس اعلام کرد: «پیروز حناچی» شهردار تهران در مورد مصوبه مالیات بر ارزش افزوده به شورای نگهبان نامه نوشته‌است.

حناچی شهردار تهران

به گزارش جهادگران نیوز و به نقل از خبرگزاری ایرنا، از مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، «پروانه مافی» روز چهارشنبه گفت: در لایحه درآمدهای پایدار شهرداری ها سعی کردیم مواد قانونی به گونه ای تنظیم شود که اختیارات شوراها حفظ شود؛ ولی این لایحه از سوی شورای نگهبان با یک ایراد کلی مواجه شد.

وی افزود: ۲ نگاه و رویکرد در بین اعضای شورای نگهبان وجود دارد که یکی رویکرد به نگاه ما نزدیک است و بر حفظ اختیارات شوراها تاکید دارد و نگاه دوم مخالف این نظر است.

مافی ادامه داد: تلاشمان این بود که با کمک اعضای موافق، نظر اعضای مخالف را جلب کنیم و در این رابطه نامه ای را با امضای شهردار تهران برای اعضای مخالف ارسال کردیم و از آنان در خواست نشست کارشناسی داشتیم؛ اما هنوز پاسخی دریافت نکرده ایم.

وی با بیان اینکه هم اینک ۲ نظر مطرح است، توضیح داد: نخست اینکه وزارت کشور معتقد است با تصویب ماده ۵۳ مشکلی برای تنظیم عوارض برای شوراها رخ نمی دهد؛ در حالی اعضای شوراهای شهر نظرشان خلاف این است.

مافی اضافه کرد: اما امور مجلس شهرداری با هیات رییسه تماس داشته و از آنجایی که فردا بررسی این موضوع در دستور شورای نگهبان است، قرار شده که هیات رئیسه همه تلاش خود را برای تغییر تصمیم حقوقدانان شورای نگهبان انجام دهد.

مشاور شهردار تهران در امور مجلس که در یک وبینار تخصصی صحبت می کرد، در واکنش به برخی انتقادها مبنی بر اینکه شهرداری در این زمینه کوتاهی کرده است، افزود: هیچ کوتاهی در این زمینه نداشته ایم و ۶ ماه است که وزارت کشور، شهرداری و بنده با نمایندگان مجلس و فراکسیون های تخصصی و حتی حقوقدانان شورای نگهبان در حال رایزنی و نشست هستیم.

مافی تاکید کرد: اما کمیسیون اقتصادی در برخی جلسه های خود اطلاع رسانی نمی کرد با این حال تلاش ها همچنان ادامه دارد که البته بعید است نظر شورای نگهبان تغییر کند.

انتهای پیام/