سخنگوی دستگاه قضا خبر داد؛ قاضی فراری در رومانی بازداشت شد اسماعیلی از بازداشت غلامرضا منصوری یکی از متهمان پرونده اکبر طبری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جهادگران نیوز و به نقل از خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی دستگاه قضا در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید سازمان زندان‌ها که امروز برگزار شد، با اشاره به دستگیری غلامرضا منصوری متهم پرونده اکبر طبری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این متهم توسط پلیس اینترپل در رومانی بازداشت شده است.

وی افزود: به دلیل شرایط خاص بیماری کرونا امکان پرواز وجود ندارد و امکان بازگرداندن وی به ایران نیست

اسماعیلی درباره دستگیری موسوی مجد گفت: پرونده او برای سال ۹۶ و ۹۷ است، البته درباره سایر متهمان پرونده حضور ذهن ندارم.

سخنگوی دستگاه قضا با بیان اینکه حکم این متهم صادر شده و قطعیت پیدا کرده است، گفت: دستگیری او ارتباطی به حادثه تروریستی شهادت سردار سلیمانی ندارد و در سنوات قبل به لحاظ ارتباطی که با برخی مجموعه‌ها داشته و اطلاعاتی را از حوزه‌های دفاعی و نظامی به ویژه در ارتباط با وزارت اطلاعات، سپاه قدس و تردد و اقامت شهید سلیمانی در بازه زمانی سال ۹۶ و ۹۷ به سرویس سیا و هم موساد داده است.

وی درباره همکاری او با سازمان‌های داخلی گفت: او و خانواده‌اش مقیم سوریه بودند و در همان کشور اطلاعاتی را از نیرو‌های مستشاری و حوزه فعالیت وزارت دفاع به سرویس‌های جاسوسی داده است.

انتهای پیام/