وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم «روایت سعید»: سعید جباری از رویش های انقلاب است

 

مراسم یادبود مجاهد انقلابی عرصه فرهنگ و رسانه «محمد سعید جباری» و اهدای نشان سال «سعید» چهارشنبه ۱ دی ماه با حضور مسؤولان کشوری و جمعی از چهره‌های رسانه‌ای در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد.

سعید جباری

به گزارش جهادگران نیوز، در ابتدای این مراسم، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: در این یک دهه اخیر یک حرکت جهادی و تبیینی در جریان انقلاب اسلامی رشد کرد، عمدتاً ناظر بر موضوعی که در فتنه تاریخی مبنی بر بحث جنگ نرم تاکید شده بود عده‌ای از جوانان وارسته که هم و غم خود را اطاعت و اجرای ولی قرار داده بودند آتش به اختیار وارد میدان شدند.

اسماعیلی با اشاره به اینکه در نظام امام و امت نوع رابطه دلی و از روی ارادت است و با جنس کارهای اداری تفاوت دارد، افزود: آن چیزی که حاکمیت دینی را برجسته می‌کند این ویژگی است. در دهه اول انقلاب اسلامی حضور در عرصه‌های نظامی و دفاع مقدس این بعد از جامعه ایمانی ما را به منصه ظهور رساند و جوانان پرشور انقلابی با نیت ادای تکلیف شرعی وارد میدان مبارزه شدند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: هیچ چیزی عامل شکل گیری آن حماسه بزرگ نبود مگر عشق و علاقه به اسلام و مکتب امام و مسیری که امام برای جوانان ترسیم کرده بودند؛ این مهم را می‌توان در وصیت نامه شهدا مشاهده کرد. آن عنصر تعیین کننده در حضور جوانان در دوران دفاع مقدس همان عشق به ولایت و مسیر اسلام و اعتلای پرچم توحید بود.

وزیر ارشاد: سعید جباری از رویش های دهه چهارم انقلاب است

وی افزود: در دهه چهارم انقلاب اسلامی این عشق و اشتیاق در میان جوانان انقلابی در حوزه فرهنگ نمود بیشتری پیدا کرد و با همان روحیه وارد عرصه شدند و خدمات ماندگاری را در اعتلای فرهنگ و نگاه فرهنگی در نظام دینی کردند. ما هرگز از میزان کارهایی که انجام شده رضایت نداریم. خسارت‌هایی را هم که وارد شده می‌دانیم، اما نمی‌توانیم از عظمت رویشی که در جریان انقلاب شکل گرفته غفلت کنیم و محمدسعید جباری یکی از رویش‌های خوب و نورانی این عرصه بوده است.

اسماعیلی گفت: در این دوره شاهد اعتلای بیشتر فرهنگ دینی و قدرتمندی جریان انقلاب در عرصه مبارزه گسترده جنگ نرم و رسانه‌ای هستیم. درست است که مساله اول کشور حل مشکلات اقتصادی است اما این کار مقطعی و زودگذر بوده و اساس کار از جنس فرهنگی است و دشمن از موضع فرهنگی وارد می شود و به کشور ضربه می‌زند. نباید از عرصه فرهنگ غافل شد و تجلی مسائل اقتصادی نباید تصمیم سازها و تصمیم گیرها را از حوزه فرهنگی غافل کند.

وحید جلیلی : رویش های انقلاب همچنان ادامه دارد

در ادامه این‌مراسم وحید جلیلی قائم مقام سازمان صدا و سیما گفت: در این چند سال تعداد قابل توجهی از برادران مجاهد فرهنگی را از دست دادیم از مرحوم محمدسعید گرفته که در سن جوانی پر کشید و چند تن از جوانان جهادگر که به شکل های گوناگون از ما جدا شدند و به سوی ابدیت پر کشیدند. زمانی که به زندگانی این بزرگان نگاه می کنیم خدا را در طول زندگی شان می بینیم و این از برکات انقلاب اسلامی است که نسلی را پرورش داد که برای نسل خود و آینده الگو هستند؛ رویش انقلاب اسلامی همچنان ادامه دارد.

وی افزود: کسانی که به عهد خود وفا کردند نزد پروردگار الهی هستند. لازم است در ادامه راه ما به فکر خود باشیم و بر این عهد صادقانه باقی بمانیم. این جلسات و محافل با ذکر الگوهایی مانند محمدسعید جباری نشان می دهد که می شود در همین دوران با همه شرایط و بهانه ها زینبی، حسینی و دینی زندگی کرد. افرادی چون محمدسعید حجت بر ما هستند و با تداعی این حجت ها و یادخاطرات آنان که توانستند بار را به درستی به مقصد برسانند می توان بر انگیزه ها و توانمان پافشاری کرد و با شوق بیشتر در این مسیر حرکت کرد.

قائم‌مقام سازمان صداوسیما در پایان گفت: این عزیزان به فرازهای زیارت امین الله متصف شدند و در زندگیشان به این مهم رسیدند و آخرتشان نیز به همان خواهند رسید که در این زیارت وجود دارد و آن راضی شدن به رضایت الهی، صبر در بلا، اشتیاق به وصال و … است.

منبع: مهر

 

انتهای پیام/