ماموریت قالیباف به کمیسیون بودجه مجلس برای رفع ایرادات طرح تامین کالاهای اساسی

 

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: رئیس مجلس در نشست امروز هیات رئیسه با روسای کمیسیون‌های تخصص مجلس بر رفع ایرادات طرح حمایت معیشتی در کمیسیون بودجه و تعیین مصادیق در باره فروش اموال دولتی به منظور تامین منابع مالی این طرح تاکید کرد.


به گزارش جهادگران نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست امروز هیأت رئیسه با رؤسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس گفت: در این نشست دو موضوع؛ یکی رفع موضوع رفع ایرادات طرح حمایت معیشتی و دوم طرح اصلاح احکام بودجه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه رئیس مجلس تأکید کرد که در نشست امروز کمیسیون بودجه که با حضور نماینده شورای نگهبان برگزار می‌شود، ایرادات طرح حمایت معیشتی رفع و مصادیق فروش اموال دولتی برای تامین منابع مالی این طرح رفع شود.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: در این جلسه سید شمس الدین حسینی رئیس کمیسیون جهش تولید گزارشی را به حاضران ارائه کرد که در این گزارش تصریح شده بود که دولت بدون داشتن مجوز قانونی ۵۰ هزار میلیارد تومان اوراق خزانه را به فروش رسانده است.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: همچنین در گزارش دیگری که توسط حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به حاضران در جلسه ارائه شد، عنوان شد که دولت همچنین در اقدام دیگری بدون داشتن مصوبه قانونی و برخلاف قانون ۵۰ هزار میلیارد تومان از اموال دولتی را به فروش رسانده است.

وی افزود: حاجی بابایی عنوان کرد که دولت در زمان بررسی طرح حمایت معیشتی در کمیسیون بودجه اعلام کرده که با این طرح موافق است و پس از تصویب و ارسال آن به شورای نگهبان به شورا نامه زده و مخالفت خود را با این طرح اعلام کرده است.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: متأسفانه دولت هر اقدامی که خلاف قانون باشد انجام می‌دهد و ابزارهای نظارتی مجلس هم نمی‌تواند جلوی عدول دولت از قانون را بگیرد.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: دولتی که برخلاف قانون ۵۰ هزار میلیارد تومان اوراق خزانه می‌فروشد و ۵۰ هزار میلیارد تومان از اموال خود را به فروش می‌رساند، حال با مصوبه مجلس که برای کمکی هر چند اندک به مردم، نیازمند ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار است مخالفت می‌کند.

وی افزود: در این جلسه موضوع اصلاح احکام بودجه نیز مورد تأکید قرار گرفت که البته نظر من که در جلسه اعلام کردم این بود که احکام بودجه هر قدر هم سریع اصلاح و به قانون تبدیل و برای اجرا ابلاغ شود، به بودجه ۱۴۰۰ نمی‌رسد و بهتر است ما اصلاح ساختار بودجه را مورد پیگیری قرار دهیم.

عضو هیات رئیسه مجلس در پایان گفت: در پایان جلسه رئیس مجلس هم بر رفع ایرادات شورای نگهبان و طرح حمایت معیشتی و نیز بر اصلاح احکام بودجه تأکید کرد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌