با حضور اعضای شورای شهر تهران: طرح رصد در ایستگاه پایانی به منطقه ۷ رسید

 

بیست و دومین رویداد “طرح رصد” در منطقه ۷ شهرداری با حضور اعضای شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد.

شورای اسلامی شهر تهرانبه گزارش جهادگران نیوز، نرجس سلیمانی، مهدی پیرهادی، محمد آخوندی و میثم مظفر اعضای شورای اسلامی شهر تهران در بیست و دومین رویداد “طرح رصد” در منطقه ۷ تهران حضور پیدا کردند.

پیرهادی: بازآفرینی هویت های تاریخی و فرهنگی محلات، شهر را زنده نگه میدارد
در جریان این بازدید مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: در هر محله باید تامین میدان میوه و تره بار در اولویت کار شهرداری منطقه قرار گیرد.
وی توجه به مبلمان شهری، سیما و منظر شهری را ضروری دانست و افزود: بازآفرینی هویت های تاریخی و فرهنگی محلات نیز بسیار حائز اهمیت است.
پیرهادی تاکید کرد: راه اندازی ایستگاه های مترو در منطقه ۷ و تدابیر ترافیکی به منظور کاهش ترافیک در این منطقه باید در دستور کار قرار گیرد.
وی افزود: در خصوص ۶۱ ساختمان پرخطر در منطقه ۷ باید تدبیر شود. این منطقه دارای بیشترین ساختمان های پرخطر است.
رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران گفت: منطقه ۷ صرفا یک سوله بحران دارد و این وضعیت بسیار مخاطره برانگیز است.

سلیمانی: فضاهای بی دفاع شهری شده باید تعیین تکلیف شود
نرجس سلیمانی عضو شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه حضور در منطقه ۷ در بیست و دومین رویداد “طرح رصد” گفت: زمین ها و املاک رها شده که تبدیل به فضاهای بی دفاع شهری شده باید تعیین تکلیف شود و تبدیل به کابری های مناسب جهت تامین سرانه های شهری گردد.
به گفته سلیمانی فضای وسیع بیمارستان متروکه جرجانی فرصت مناسبی برای تغییر کاربری و تبدیل به بوستان در محله ای است که هیچ بوستانی ندارد.
عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: زیرساخت های ترافیکی منطقه به ویژه فعالسازی و توسعه شبکه ایستگاهی مترو در منطقه ۷ نیازمند تقویت بوده و برای حل گره های ترافیکی خاص منطقه در؛ میدان نامجو، خیابان مرودشت منتهی به ورودی اتوبان شهید صیاد شیرازی، خیابان حقوقی، خیابان سهند، میدان سپاه، تقاطع شیخ صفی و پلیس، میدان سبلان و سایر نقاط این چنینی باید مطالعات فنی و اجرای پروژه های ترافیکی در دستور کار قرار گیرد.
وی ادامه داد: کمبود پارکینگ در منطقه ۷ به ویژه در راسته خیابان سهروردی نیازمند برنامه ریزی و استفاده از راهکارهای مشارکتی است.
بر اساس این گزارش اعضای شورای شهر تهران ضمن بازدید از محلات نظام آباد، خواجه نصیر، اندیشه، حشمتیه، ارامنه، بیمارستان متروکه جرجانی، گودال چاله جنب بیمارستان امام حسین (ع)، پروژه ورزشگاه توکلی، پروژه مخزن آب (بوستان شهدای ارتش)، گاراژ رها شده خیابان شریعتی و پروژه مجموعه ورزشی مرودشت در نشست تخصصی نظام مسائل منطقه ۷ به گفتگو با ۱۸ نفر از نخبگان، معتمدین و مدیران محلات پرداختند.
گفتنی است: در دبیرخانه “طرح رصد” بیش از ۷۰ چالش در سطح محلات منطقه ۷ احصاء شده است .

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران