فراخوان سراسری  جهادگران برای انتخابات ۱۴۰۰

وهاب عزیزی دبیرکل جبهه جهادگران ایران اسلامی طی نامه ای از جوانان کشور خواست برای حضور فعال و اثرگذار در انتخابات ۱۴۰۰ به ائتلاف سراسری جبهه جهادگران ایران اسلامی  بپیوندند. 

متن نامه دبیرکل جهادگران به شرح ذیل است.

بسم الله الرحمن الرحیم 

جوانان عزیز سلام

چند وقتی است کشور عزیزمان ایران دچار مشکل شده است. چرخ مدیریت اجرایی کشور سخت می چرخد. احساس می شود که عده ای خوش ندارند این چرخ به سلامت بچرخد.

در سایه تحریم های خارجی و کارشکنی های داخلی؛ اشتغال، ازدواج، مسکن و حتی وعده غذایی گرم از لیست نیاز های اولیه جوانان خارج شده و تبدیل به آرزوهای محال گشته است. 

ما معتقدیم تنها راه برون رفت از بحران مدیریتی کشور، به میدان آمدن اراده جوانهای مومن و شجاع است؛ تا با تکیه بر ایمان و اراده جهادی، کشتی مدیریت کشور را به ساحل امن برسانیم. مسیر تغییر و تحول از درون صندوق های رای می گذرد.

چند ماه دیگر در کشور ما دو انتخابات سراسری و سرنوشت ساز ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار می شود. تمام توجه زیاده خواهان و دشمنان نظام و انقلاب به این انتخابات است. کسانی که چشم طمع بر جیب مردم دارند، برای این انتخابات برنامه ریزی های دقیق و حرفه ای انجام داده اند. اینها برای ربودن نتیجه نهایی آرای مردم، حاضر هستند دست به هر نوع حیله و تبلیغات دروغین بزنند. 

 برای صیانت از دستاوردهای انقلاب که سرمایه اصلی مردم است، هوشیاری سیاسی و بصیرت دینی جوانها می تواند چاره کار باشد.

جبهه مردمی جهادگران ایران اسلامی از همه جوانهای مومن و غیور دعوت به یک ائتلاف سراسری برای فعالیت و حمایت انتخاباتی می کند. ما اعتقاد داریم با همت و یکدلی جوانها می توانیم در تحقق تشکیل یک دولت جوان و جهادی گام های بلندی برداریم. دولتی که بتواند آلام “سیاسی اقتصادی” مردم را مرحم بگذارد.

گام بعدی، سیاست زدایی از شوراهای اسلامی شهر است. 

همانطور که می دانید بر اساس قانون، کلیه امور مدیریت شهرها بر عهده اعضای شوراهای اسلامی شهر است، از انتخاب شهردار تا آسفالت خیابانها و تعیین عوارض های متعدد. هدف از تشکیل شوراها این بود که نخبگان مردمی و معتمدین محلی که به مسائل و مشکلات آشنا هستند، مدیریت شهر را به دست بگیرند. اما در شهرهای بزرگ و کلانشهر ها این هدف محقق نشد. از همان ابتدا با ورود سیاست مداران و جریان های سیاسی، در  مسیر شوراهای اسلامی شهر انحراف ایجاد شد. هر چه وابستگی سیاسی شوراها بیشتر شد، انحراف از هدف زیادتر و عملکرد آنها ضعیف تر شد. از زمانی که انتخابات شوراها با ریاست جمهوری تجمیع گردید، تضعیف و سیاسی شدن شوراهای شهر نیز سرعت بیشتری گرفت. در حالی که شورا یک نهاد اجتماعی است، نه سیاسی.

 خیلی از مشکلات مردم که می بایست توسط شوراها حل شود، به حاشیه رانده شد. برای نجات مدیریت شهری، لازم است در انتخابات ۱۴۰۰ از شوراهای شهر سیاست زدایی کنیم.

از شما جوان های فعال و کاردان دعوت می کنیم برای ثبت نام در انتخابات شورای شهر خودتان آماده شوید. آماده شویم برای آبادانی شهرها باهم و یکدل در سراسر کشور، یک لیست واحد جهادی متشکل از نخبگان غیرسیاسی بدهیم. لیستی که آرمانش کاستن از مشکلات شهرمان باشد، نه منافع جریان های سیاسی. 

تا پیروزی نهایی در کنار شما هستیم.  برای اطلاع از برنامه های انتخابات  و  همراهی با جبهه جهادگران به وب سایت “جهادگران نیوز” مراجعه کنید. 

 

http://jahadgarannews.ir/entekhabat1400/

وهاب عزیزی 

دبیرکل جبهه مردمی جهادگران ایران اسلامی

دولت جوان وهاب عزیزی