مناطق بافت فرسوده باعث می شود در صورت رخداد زلزله، تلفات به شدت افزایش یابد و فاجعه انسانی رخ دهد

 

 

سعید. محمدحسینی دبیر اجرایی مدیران کارآمد انقلاب اسلامی

جهادگران نیوزسعید محمدحسینی دبیر اجرایی مدیران کارآمد انقلاب اسلامی در گفتگو با جهادگران نیوز بیان داشت: با وجود گسل های داخلی موجود تهران و ساخت و سازها در کنار این گسل ها و ضرورت کاهش خطرپذیری در بافت فرسوده، همواره جهت رفع این مشکل بسیار مهم، برنامه ریزی هایی مدنظر بوده و همیشه این چالش در شهرداری تهران وجود داشته است و مسائلی از جمله امدادرسانی پس از حادثه، خرابی ساختمان ها، تنگی معابر و تاثیر منفی آن در امدادرسانی، بازسازی پس از رخداد حادثه مورد بحث بوده و راه حل های مختلفی تاکنون اتخاذ گردیده است که تا به امروز موفق کامل نبوده است.

دبیر اجرایی مدیران کارآمد انقلاب اسلامی اظهار داشت: بدیهی است مناطق بافت فرسوده باعث می شود در صورت رخداد زلزله، تلفات به شدت افزایش یابد و فاجعه انسانی رخ دهد. سیاست های تشویقی در بافت فرسوده جهت تجمیع تراکم یا نوسازی تاکنون با موفقیت نسبی و ضعیفی به همراه بوده و زمان زیادی صرف این موضوع گشته است و بایستی به دنبال راهکار و سازوکار اساسی و کوتاه مدت در این مقوله بود تا در اسرع وقت و در کوتاهترین زمان ممکن عملیاتی گردد و این خطرپذیری بسیار بالا در این مناطق که ۱۵ درصد جمعیت تهران را شامل می شود، کاهش یافته و در آینده فاجعه ای رخ ندهد در ضمن لازم است تاب آوری زیرساخت های پایتخت را بالا ببریم؛ آمادگی ستاد بحران را به حد مطلوب برسانیم و برای بافت فرسوده نسخه اساسی بپیچیم.
سعید محمدحسینی تاکید داشت:‌ واقعا اگر در یک دوره ۴ ساله مدیریت شهری بتوان توسط مدیران جهادی و مردان بی ادعا مشکل بافت فرسوده را اساسی برای همیشه ریشه کن نمود آن روز کار بزرگی انجام گرفته است و در مسیر مدیریت جهادی گام برداشتیم. در اینصورت است که در جهت بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب و رهبر فرزانه و حکیم حرکت کرده ایم .