وزارت خارجه اسامی مقامات اروپایی مرتبط با تحریم‌ها و گروه‌های تروریستی را به مجلس بدهد

 

کمیسیون امنیت ملی مجلس در بیانیه ای ضمن محکومیت قطعنامه پارلمان اروپا علیه ایران از وزارت خارجه خواست فهرستی از اسامی مقامات اروپایی مرتبط با تحریم ها و همکاری با گروه های تروریستی را در اختیار مجلس قرار دهد.
کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی
به گزارش جهادگران نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای ضمن محکومیت قطعنامه پارلمان اروپا مبنی بر اعمال تحریم علیه مقامات جمهوری اسلامی ایران به ادعای نقض حقوق بشر، مداخله کمیته روابط خارجی پارلمان انگلیس در امور داخلی کشورمان و توصیه های سخیف آن کمیته علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و موضع ضد حقوق بشری دولت فرانسه در حمایت از یک مجرم را محکوم کرد.

متن بیانیه کمیسیون امنیت ملی مجلس به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن محکومیت شدید مداخله پارلمان اروپا در امور داخلی ایران و صدور قطعنامه مضحک اعمال تحریم علیه مقامات جمهوری اسلامی ایران به ادعای نقض حقوق بشر, و محکومیت قوی مداخله کمیته روابط خارجی پارلمان انگلیس در امور داخلی کشورمان و توصیه های سخیف آن کمیته علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی, همچنین محکومیت موضع ضد حقوق بشری دولت فرانسه در حمایت از یک مجرم اعلام می دارد:

۱- پارلمان اروپا که امروز در مخالفت با اعدام و حمایت از مجرمان علیه امنیت ملی کشورمان، قطعنامه صادر می کند، همان نهادی است که در مقابل ترور ناجوانمردانه دانشمندان بی گناه ایران نفس بر نیاورده و بلکه بر عکس همیشه حامی, پشتیبان و پناهگاه تروریست ها اعم از منافقین تا گروههای تجزیه طلب بوده و رهبران گروههای تروریستی را در محل این پارلمان میزبانی میکند.

۲- در حالیکه مقامات رژیم تروریست و جنایتکار اسرائیل به انجام ترورها در ایران اقرار کرده اند، مقامات و نمایندگان پارلمان اروپایی یا بخاطر سرسپردگی یا ترس از صهیونیست ها هرگز جرات انتقاد از آن جنایتکاران را نداشته اند.

۳- هرگاه نمایندگان پارلمان اروپایی توانستند حمایت های بی شرمانه کشورهای غربی از صهیونیست ها و تروریست ها و دیکتاتورهای آدم کش را کنار نهاده و واقعیات را آنگونه که هست بیان کنند آنگاه افکار عمومی دنیا می تواند به حرف آنها گوش دهد. تردیدی نیست که غربی ها با سوابق منفی و تاریکی که در حمایت از تروریست ها و دیکتاتورها و جنگ طلب ها و آدم کش ها دارند، هرگز شایسته انتقاد از عملکرد ایران نیستند.

۴- سالها کشتار و جنایت در سوریه, عراق و یمن بدست تروریستهای دست ساخته امریکا و برخی کشورهای اروپایی و حکام جنایتکار همپیمان آنها صورت گرفت که صدها هزار انسان بی گناه به فجیعترین شکل قتل عام شدند اما پارلمان اروپا و مدعیان دروغین حقوق بشر نه تنها این جنایتها را محکوم نکردند بلکه همه گونه مساعدت و کمک را در اختیار تروریستهای دولتی و غیردولتی قرار دادند که این موضع جنایتکارانه از ذهن ملتهای منطقه و از تاریخ محو نخواهد شد و مقامات کشورهای اروپایی که عامل و آمر به این جنایتها بوده اند باید در دادگاه محاکمه شوند .

۵- کمیته روابط خارجی پارلمان انگلیس در نهایت بی شرمی توصیه نامه علیه جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دولتش میدهد این در حالی است که سابقه تجاوزات و گردنکشی‌های استعمار بریتانیا در جهان و جنایتهای ضدبشری این کشور در ایران و بسیاری از کشورهای منطقه فهرستی طولانی دارد و شر و فساد و نکبت این کشور همچنان دامن ملتهای منطقه را رها نکرده است.

۶- دولت فرانسه که مدعی حقوق بشر است اما رد پای جنایتش از شمال آفریقا تا غرب آسیا و تا باب المندب نمایان است و به مأمن خطرناکترین تروریستها از جمله منافقین تبدیل شده است, فضولی را متوقف کرده و به جای مخالفت با اعدام یک مجرم که در پاریس تحت حفاظت سرویس فرانسه بوده, اظهارات ضدحقوق بشری مکرون در حمایت از تصاویر موهن علیه پیامبر اسلام (ص) که موجی از خشم در میان مسلمانان کشورهای جهان بر انگیخت را پاسخ دهد. در حالی که هیچ یک از اسناد حقوق بشر حق اهانت به ادیان الهی به بهانه آزادی بیان را تجویز نکرده است.

۷- کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ضمن محکومیت این اقدام پارلمان اروپا و کمیته روابط خارجی پارلمان انگلیس و دولت فرانسه, وزارت امور خارجه را موظف می کند با هدف اقدام متقابل, فهرست اسامی مقامات اروپایی که:

الف- با اعمال تحریم های ظالمانه بویژه در زمینه دارو مرتکب جنایت ضدبشری علیه ملت ایران شده اند.

ب- مقامات اروپایی که از گروههای تروریستی, منافقین و تجزیه طلب ها حمایت بعمل آورده اند.

ج- قضات اروپایی که علیه شهروندان بیگناه ایرانی قرار محکومیت و حبس صادر کرده اند.

را جهت تهیه طرح اعمال تحریم همه جانبه, در اختیار مجلس شورای اسلامی قرار دهد.

انتهای پیام/