وهاب عزیزی در گفتگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران: امسال با تشکیل حسینیه مجازی عزاداری می‌کنیم

 

تهران-ایرنا- دبیرکل جهادگران ایران اسلامی از تشکیل حسینیه مجازی و هیئت در شبکه‌های اجتماعی از سوی تشکل متبوع خود خبر داد و گفت: امسال با تشکیل حسینیه مجازی در مراسم عزاداری محرم شرکت می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری جهادگران نیوز و به نقل از خبرگزاری خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، «وهاب عزیزی» در گفت و گو با ایرنا با اشاره به درپیش بودن ایام عزاداری ماه محرم اظهارداشت: برگزاری عزاداری ایام محرم با توجه به شیوع ویروس کرونا نسبت به سال های گذشته هم متفاوت و هم حائز اهمیت است. در این شرایط باید از محدودیت‌های بوجود آمده فرصت ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه جهادگران سراسر کشور حضور فعال و خلاقی در عزاداری محرم خواهند داشت، تشکیل حسینیه مجازی ” ایران زمین” در فضای رسانه‌ای را یکی از ابتکارات جهادگران برای برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان عنوان کرد.

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: رهبر معظم انقلاب معیار برگزاری عزاداری‌ها را نظر کارشناسان وزارت بهداشت عنوان کردند جهادگران هم باعنایت به این توصیه ها و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تشکیل حسینه مجازی و هیئت در شبکه‌های اجتماعی را در دستور کار دارند.

عزیزی با بیان اینکه از دل محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا برای برگزاری عزاداری محرم فرصت‌های جدیدی خلق خواهیم کرد، گفت: می توان برای برگزاری مراسم عزاداری از فضاهای باز مثل محیط دانشگاه‌ها، مدارس، ورزشگاه‌ها، ‌فضاهای مشابه استفاده کرد. در عین حال با بهره گیری از ظرفیت‌های در فضای مجازی می‌توان بهره لازم را از معنویت و روحانیت این ایام کسب کرد.

وی هدف از برگزاری عزاداری‌ها را یادآوری اهداف قیام عاشورا و ترویج درس ایثار و شهادت عنوان کرد و گفت: این مهم با تغییر شکل عزاداری‌ها قابل حصول است و حتی کیفیت انتقال مفاهیم نیز بهتر می‌شود. علاوه بر این انتظار می‌رود شاهد تحول در محتوای سخنرانی‌ها و مداحی‌ها و عمیقتر شدن آن باشیم.

عزیزی افزود: ترویج روحیه کمک‌های مومنانه، رعایت فاصله اجتماعی به عنوان رعایت حق الناس و روشنگری در برابر تبلیغات سوء رسانه‌های بیگانه که اغراض ضدایرانی و ضد دینی را دنبال می‌کنند، باید در سخنرانی‌ها مد نظر قرار بگیرد.

این فعال اصولگرا گفت: پیشنهاد ما این است که کل کشور را به عنوان یک حسینیه در نظر گرفته و اماکن و معابر را سیاه پوش کنیم. در این صورت همه جا حسینیه است و با استفاده از فضای رسانه‌ای کشور همه باهم یکدل عزادار حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام خواهیم بود.

وی تاکید کرد: جهادگران ایران اسلامی با فراخوان سخنران‌ها و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و تشکیل هیات های مجازی عزاداری‌های آنلاین را در شبکه‌های برگزار خواهد کرد.

انتهای پیام/