افزایش قیمت‌ها باعث خارج شدن بخشی مردم از مدار خرید می‌شود/ لزوم دخالت بانک مرکزی در ارز

 

وزیر کشور گفت:‌ باید افکار عمومی خودمان را مقابل رسانه‌های خارجی مدیریت کنیم و نباید جامعه را در مقابل پدیده‌های بیرونی کشور شرطی کنیم که متاسفانه این اتفاق الان افتاده است؛ ضمن اینکه باید بانک مرکزی در مورد ارز دخالت کند.

به گزارش جهادگران نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور امروز (دوشنبه) در جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور گفت: بخشی از شرایط و مشکلات واقعی برای مردم ملموس است اما آنچه شرایط را سخت‌تر می‌کند موضوع رسانه‌های خارجی در انتخابات آمریکا است.

وی افزود: مردم با دولت به خوبی همراهی کردند و ما هم باید به آنها کمک کنیم؛ قیمت برنج خارجی از ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان به ۲۴۰۰۰ تومان رسیده است. این افزایش قیمت‌ها باعث خارج شدن بخشی مردم از مدار خرید می‌شود؛ همه مشکلاتی مثل محدودیت‌ها و تحریم را می‌دانیم اما باید در زمینه رسانه‌ای و مدیریتی تلاش کنیم و باری را از دوش دولت برداریم.

وی افزود: ما در اینجا در مقابل رسانه‌های خارجی باید افکار عمومی خود را مدیریت کنیم و نباید جامعه را در مقابل پدیده‌های بیرونی کشور شرطی کنیم که متاسفانه این اتفاق الان افتاده است؛ باید بانک مرکزی در مورد دخالت‌های ارزی تلاش داشته باشد؛ تقریبا ما در حوزه کالایی مشکلی نداریم اما باید در زمینه قیمتی تلاشمان برای مردم ملموس باشد.

وزیر کشور تصریح کرد: بخشی از مشکلات بازار بورس رسانه‌ای است هر چند اقدام اطلاع رسانی بورس خوب بوده که دیر انجام شده اما به هرحال خوب است. رسانه‌ها نباید مردم را دچار تشویش ذهنی کنند‌.

وی افزود: انتظار ما از وزارت ارشاد این است که رسانه‌ها را کنترل کنند. کماکان رسانه‌های خارجی باید رصد شوند و مقابله و اقدامات ایجابی که لازم است انجام شود. نباید اتفاقات انتخاباتی آن ور آب محور دو قطبی شود. سیاست کلی ما این است که نباید این موضوع باعث اختلافات داخلی شود.

رحمانی فضلی گفت: نباید هیچ نوع افزایش قیمتی در زمینه کالاها داشته باشیم. بازار باید دارای اثر تعادلی باشد.

انتهای پیام/