سخنگوی شورای نگهبان در جمع خبرنگاران: هیچ طرح و لوایحی از مجلس دهم در شورای نگهبان باقی نمانده است

کدخدایی گفت: هیچ طرح و لوایحی از مجلس دهم در شورای نگهبان باقی نمانده و آنهایی که برای ما ارسال شده بود به مجلس اعاده شده و منتظریم ببینیم مجلس چه نظری دارد.

به گزارش پایگاه خبری جهادگران نیوز و به نقل از خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، عباسعلی کدخدایی، سخنگو و قائم‌مقام شورای نگهبان در حاشیه جلسه دیدار اعضای هیئت رئیسه مجلس با آیت‌الله احمد جنتی و دیگر اعضای این شورا اظهار کرد: همکاری بین شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی می‌تواند سرعت کار را به‌ویژه در حوزه مصوبات افزایش دهد.

وی افزود: ما بار‌ها اعلام کرده‌ایم، آماده هستیم که همکاری با مجلس یازدهم را افزایش دهیم و آماده‌ایم که در پژوهشکده و اعضای شورا نظرات مشورتی خود را به نمایندگان ارائه کنیم تا رفت و برگشت مصوبات سرعت بیشتری داشته باشد و سریعا به مرحله نهایی برسد.

کدخدایی گفت: طبیعتاً این امر آثار خوبی برای مردم خواهد داشت و شورای نگهبان رویکرد جدیدی به مصوبات ناظر بر حل مشکلات مردم خواهد داشت.

سخنگوی شورای نگهبان درباره اصلاح قانون جامع انتخابات و نزدیک شدن به انتخابات سال آینده تأکید کرد: نمی‌توانم پیش‌بینی کنم آیا اصلاح این قانون به انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ می‌رسد یا خیر، اما این همکاری شروع شده و کمیسیون شورا‌های مجلس نشست‌هایی را با برخی از اعضا و کارشناسان شورای نگهبان داشته‌اند و امیدواریم این کار‌های مشورتی با سرعت بیشتری انجام شود و مجلس بتواند آن را نهایی کند.

وی در پاسخ به اینکه ممکن است شاهد کاندیداتوری اشخاص جوانتری برای ریاست جمهوری باشیم، افزود: نمی‌توانم در این زمینه نظری دهم و مبنای کار سیاست‌های کلی است که از سوی رهبر انقلاب ابلاغ شده است، بنابراین مجلس و شورای نگهبان رویکرد جدیدی خواهند داشت که مشکلات گذشته دوباره ایجاد نشود.

کدخدایی بیان کرد: هیچ طرح و لوایحی از مجلس دهم در شورای نگهبان باقی نمانده و آنهایی که برای ما ارسال شده بود به مجلس اعاده شده و منتظریم ببینیم مجلس چه نظری دارد.

انتهای پیام/