عرف: برای انتخابات ۱۴۰۰ یک هیئت اجرایی خواهیم داشت

 

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: با هماهنگی انجام شده با شورای نگهبان امسال نیز مانند دوره قبل، یک هیات اجرایی برای انتخابات تعیین خواهد شد.

جمال عرف رییس ستاد انتخابات کشور 1400

جهادگران نیوز – جمال عرف معاون سیاسی وزارت کشور و رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور در نشست ویدئو کنفرانس با استاندار، فرمانداران و بخشداران استان اردبیل، مهمترین رویداد سال آینده را انتخابات ۱۴۰۰ دانست و بر پیگیری اقدامات حوزه انتخابات با تشکیل ستاد استانی انتخابات تاکید کرد.

عرف ادامه داد: با هماهنگی انجام شده با شورای نگهبان امسال نیز مانند دوره قبل، یک هیئت اجرایی برای انتخابات تعیین خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا با همکاری وزارت بهداشت شیوه نامه بهداشتی برای برگزاری انتخابات تدوین خواهد کرد تا مشکلی در این راستا ایجاد نشود.

عرف بر لزوم برگزاری جلساتی با محوریت دعوت به همکاری و مشارکت در انتخابات از سوی فرمانداران و بخشداران با احزاب و کروه‌های سیاسی شهرستان‌ها تاکید کرد و گفت: هر ساله سفر‌های استانی برای دیدار با اقشار و گروه‌های سیاسی و مردمی در راستای برگزاری انتخابات داشتیم که این امر با توجه به شرایط کرونایی از این پس مجازی برنامه ریزی می‌شود و مسئولان استانی نیز باید این موضوعات را پیگیری کنند.

ناصریان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور نیز اشاره کرد: دستور وزیر کشور تخصیص اعتبارات به استان‌ها خصوصاً در موضوع انسداد مرزی و آسیب‌های اجتماعی در اولویت قرار دارد. وی افزود: بر اساس آزمون استخدامی امسال، ۳۴ نفر سهمیه آزاد و ۸ نفر سهمیه بنیاد شهید برای استانداری اردبیل در نظر گرفته شده است که حتماً باید به بدنه فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها اضافه شوند و این افراد از اردیبهشت سال آینده به کار گرفته خواهند شد، اما باید پیش از شروع به کار آموزش‌های لازم را ببینند و با شرح وظایف خود آشنایی کامل یابند. وی تاکید کرد: استانداری و فرمانداری‌ها همچنین باید در مدت کوتاهی، وضعیت پست‌های بلاتصدی خود را تعیین تکلیف کنند.

جمالی‌نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور نیز با بیان اینکه استان اردبیل یکی از استان‌های موفق در حوزه اجرای پروژه‌های عمرانی بوده است، گفت: در دهه فجر امسال ۴۰۸ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱۲ هزار و ۸۱۳ میلیارد ریال در این استان به بهره برداری رسید. بخش خصوصی هم ۲۲ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۰ هزار و ۱۴۵ میلیارد ریال انجام شد؛ همچنین پروژه‌های کلنگ زنی این استان نیز با اعتباری بالغ بر ۳ هزار و۶۷۴ میلیارد ریال انجام شد.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری گفت: از ماده ۵۸، ۱۱۵ میلیارد ریال به شهرداری‌ها برای به پایان رساندن برخی از پروژه‌ها کمک رسانی شد. همچنین در راستای ماده ۵۶ تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت با کمک شهرداری‌ها آغاز شده است.

در این نشست، مشاور وزیر و مسئول اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت کشور نیز بر لزوم ارتباط بیشتر فرمانداران و استانداران با مردم و رسانه‌ها تاکید کرد و گفت: در آستانه انتخابات اهمیت و حساسیت تعامل با افکار عمومی دوچندان است که یکی از نمود‌های آن، ارتباط و تعامل سطوح مختلف مدیریتی و سیاسی استان با بخش‌های مختلف مؤثر در افکار عمومی از جمله رسانه‌ها است که این امر می‌تواند در افزایش مشارکت مردم در انتخابات نیز موثر باشد.

وی در همین زمینه بر ضرورت توجه و اشراف دقیق نسبت به چارچوب‌های ابلاغی در این عرصه تأکید کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

انتهای پیام/