ارسال بودجه ۱۴۰۰ به شورای نگهبان/ مجلس ۲۴ اسفند موارد اعاده شده بودجه‌ای را بررسی می‌کند

 

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ کل کشور از ارسال لایحه بودجه سال آینده به شورای نگهبان خبر داد.

ارسال بودجه 1400 به شورای نگهبان

جهادگران نیوز – رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ کل کشور در نشست خبری امروز (یکشنبه ۱۷ اسفند ۹۹۹ که در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ کل کشور نهایتا شب گذشته و پس از جلسات متعدد در مجلس به پایان رسید.

وی افزود: مصوبات مجلس شورای اسلامی درباره لایحه بودجه ۱۴۰۰ امروز از سوی مجلس به شورای نگهبان ارسال خواهد شد. 

وی ادامه داد: بررسی لایحه بودجه اینگونه است که پس از بررسی شورای نگهبان و اعلام نظر این شورا درباره لایحه بودجه، کمیسیون تلفیق هفته آینده مجدد جلسه‌ای تشکیل می‌دهد تا بر این اساس موارد ارجاعی و ایرادهای احتمالی وارد شده از سوی شورای نگهبان به لایحه بودجه را بررسی کرده و نهایتاً پس از اصلاحات انجام شده، آنها را به صحن ارسال کند. 

وی بر همین اساس اضافه کرد: مجلس پس از دریافت گزارش کمیسیون تلفیق درباره موارد اعاده شده از سوی شورای نگهبان، یکشنبه هفته آینده یعنی ۲۴ اسفندماه نظر نهایی خود را در این خصوص ارائه خواهد کرد. 

زارع در بخش دیگری از نشست خبری خود با اشاره به برخی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ کشور گفت: طبق مصوبه مجلس مقرر شد وزارت راه  و شهرسازی از محل فروش املاک و اراضی به قیمت کارشناسی تا مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان برای ساخت مدارس در مجموعه‌های مسکن مهر دراختیار وزارت آموزش و پرورش قرار دهد. 

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ کل کشور ادامه داد: یکی دیگر از مصوبات مهم مجلس در نشست اخیر و در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ تخصیص ۳۲ هزار میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه‌ها به منظور احیای تولید، ایجاد اشتغال و کارآفرینی با اولویت استان‌های محروم و یا مناطق با نرخ بیکاری بالا دراختیار بانک‌های توسعه‌ای قرار گیرد. 

وی در بخش پایانی سخنانش تخصیص ۱۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از محل منابع هدفمندی یارانه‌ها برای محرومیت‌زدائی را از جمله مصوبات مهم مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه خواند و گفت: همچنین به موجب مصوبه دیگر، کلیه بانکها مکلف به پرداخت ۳۶۰ هزار میلیارد تومان از محل منابع خود برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکن روستایی و ۸۰۰ هزار واحد مسکن شهری شدند.

منبع: فارس

 

انتهای پیام/