جهادگران نیوز: ارجاع ۲ سوال از وزیر آموزش و پرورش به صحن علنی مجلس

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس گفت: در نشست امروز کمیسیون ۲ سوال از وزیر آموزش و پرورش مطرح و نمایندگان از پاسخ‌ها قانع نشدند، از این رو سوالات به صحن ارجاع خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری جهادگران نیوز، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در تشریح جزئیات نشست عصر امروز (سه‌شنبه ۱۹ آذر) این کمیسیون گفت: در این جلسه ۲ سوال از محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش مطرح شد.

وی افزود: سوال کنندگان پاسخ‌های وزیر را قانع کننده تشخیص ندادند لذا این سوالات به صحن علنی ارجاع شد.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: برخی نمایندگان مجلس به دلیل عدم وفاداری به تعهدات و اجرای قول‌هایی که محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در جلسه رای اعتماد داده بود درخواست استیضاح وی را تهیه و تدوین کردند که روند استیضاح در ابتدا ۶۲ امضا داشت ولی هم اکنون به ۱۷ امضا رسیده است.

سلیمی اظهار داشت: نحوه اجرای رتبه بندی، بلاتکلیفی استخدام معلمان حق التدریسی و نهضت سواد آموزی و خرید خدمتی‌ها، وضعیت مبهم سرباز معلمان، عدم پرداخت معوقات معلمان و فرهنگیان، عدم پرداخت حقوق و پاداش معلمان، افت شدید کیفیت آموزش و پرورش، پایین بودن سرانه آموزشی، خصوصی سازی گسترده در آموزش و پرورش و عدم وفاداری به تعهدات وزیر در جلسه رای اعتماد مهم‌ترین محورهای استیضاح وزیر آموزش و پرورش است.

وی به بیان اینکه ۴۵ نماینده امضاهای خود را استیضاح وزیر آموزش و پرورش پس گرفتند گفت: به نظر می‌رسد برخی نمایندگان اسیر لابی‌ها شده و زد و بند و بده و بستان در مجلس حاکم شده است.

انتهای پیام/