عزیزی در گفت‌وگو با ایلنا: مجلس یازدهم اولین کارت زرد و تذکر را از رهبر انقلاب گرفت

عزیزی در گفت‌وگو با ایلنا: مجلس یازدهم اولین کارت زرد و تذکر را از رهبر انقلاب گرفت/ نمایندگان با التزام عملی به فرمایشات رهبری، ولایت‌پذیری خود را اثبات کنند

وهاب عزیزی فعال سیاسی اصولگرا و دبیرکل جبهه جهادگران ایران اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، مجلس یازدهم را کم تجربه و عجول توصیف کرد که رفتارهای سبک، ناشیانه و افراطی بعضی از نمایندگان موجب شد در اول کار یک کارت زرد و تذکر جدی همراه با تحذیر از مقام معظم رهبری بگیرد.

این فعال سیاسی گفت: سیاست و تدبیر معظم له چنان هست که کمتر در امور اجرایی و جزئیات کار مسئولان ورود پیدا می‌کنند مگر اینکه ضرورت ایجاب کند. استقبال پر حاشیه مجلس یازدهم از وزیر امور خارجه که با توهین، اخلال در سخنرانی و اتهام دروغ به ظریف همراه بود، خوراک و سوژه لازم را برای رسانه‌های معاند و بیگانه به اندازه کافی فراهم کرد. بعضی از نمایندگان پا را فراتر گذاشته و حرف از استیضاح و محاکمه دولت به میان آوردند.

وی ادامه داد: مطرح شدن این موارد پرده از کم‌تجربگی و ناپختگی مجلس یازدهم برداشت که قاطبه آنها در یک رقابت سست و با پشتوانه آرای حداقلی وارد مجلس شده‌اند.

عزیزی در ادامه اظهار داشت: به نظر می‌رسد شرایط حاکم بر سیاست جهانی، بحران اقتصادی، مشکلات معیشتی و انتخابات پیش رو موجب شد که مقام معظم رهبری با تذکر به مجلس و تحذیر آنها از رفتارهای افراطی، آرامش را به کشور برگرداند.

وی افزود: مقام معظم رهبری سوال و تفحص را حق مجلس بیان کردند ولی به شدت نمایندگان را از دادن نسبت‌های بدون علم، برخورد احساسی و غیرمنطقی برحذر داشتند. حضرت آقا فرمودند حتی بعضی از نسبت‌هایی که در مجلس مطرح می‌شود حرام شرعی است و جایز نیست. مجادلات مردم را ناراحت می‌کند، همه باید در مقابل دشمن یکصدا باشیم.

دبیرکل جبهه جهادگران ایران اسلامی ضمن تاکید بر التزام عملی به بیانات رهبری از سوی نمایندگان مجلس، به نمایندگان توصیه کرد که با التزام عملی به فرمایشات مقام معظم رهبری، ولایت پذیری خود را اثبات کنند.

وی افزود: مسیری که مجلس یازدهم در پیش گرفته بود، نه تنها مشکلی از مردم حل نمی‌کرد بلکه احتمال آن می‌رفت که در آستانه انتخابات ۱۴۰۰ و آغاز گام دوم انقلاب بحران در بحران ایجاد کند. رهبر معظم انقلاب مجلس را به مسیر و ریل انقلاب برگرداند.

 

انتهای پیام/