نماینده مجلس: وزارت صمت تسلیم فشارهای برخی برای واردات ۴ هزار واگن نشود

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از وزارت صمت خواست تا تسلیم فشار برخی برای واردات ۴ هزار واگن به کشور نشود.

سعید باستانی سخنگوی صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه اخیراً گزارشی به دست اعضای کمیسیون رسیده است که برخی شرکت‌های فعال در حوزه ریلی به راه‌آهن فشار وارد کرده‌اند تا مجوز واردات ۴ هزار واگن را از وزارت صمت دریافت کند، گفت: البته این موضوع اخیراً در کمیسیون بررسی و به وزارت صمت اعلام شد نباید این واردات انجام شود.

وی با بیان اینکه با وزارت صمت نیز رایزنی‌های داشته‌ایم تا این واردات انجام نشود، ادامه داد: در حالی برخی می‌خواهند این واردات انجام شود که می‌توانیم این واگن‌ها را در داخل تولید و برای جوانان خودمان اشتغال ایجاد کنیم.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید براینکه اعضای کمیسیون به شدت مخالف واردات این واگن‌ها هستند، افزود: انتظار داریم مدیرعامل راه آهن کشور و هم وزارت صمت که مجوز واردات صادر می‌کند مانع از ورود این واگن‌ها شوند.

نماینده تربت حیدریه در مجلس تصریح کرد: در کشور ۳۶ شرکت فعال در حوزه ریلی داریم که برای جوانان اشتغال ایجاد می‌کنند و اگر بخواهیم محصولاتی که این شرکت‌ها تولید می‌کنند را وارد کنیم قطعاً در سال رونق تولید به این شرکت‌ها خیانت کرده‌ایم.

باستانی با بیان اینکه سال گذشته مجلس تلاش کرد تا واگن‌سازی پارس، واگن‌سازی زنجان و اراک به هر نحوی شده به فعالیت‌های خود ادامه دهند، اظهار داشت: اینکه برخی افراد بخواهند با فشار و نفوذ محصولاتی که در داخل کشور تولید می‌شوند را وارد کنند قطعا اقدام ناشایستی است و البته وزارت صنعت و معدن و تجارت که متولی صدور مجوز است نباید اجازه این کار را ندهد و تسلیم این فشارها نشود.