مشاور پژوهشکده بانک مرکزی: کاهش بنگاه‌داری‌ بانک‌ها به عبور از تحریم‌ها کمک می‌کند

مشاور پژوهشکده پولی بانکی بانک مرکزی گفت: یکی از عوامل موثر در موفقیت بانک‌ها در جنگ اقتصادی و کمک برای عبور از تحریم‌ها کاهش بنگاه‌داری‌ آنهاست.

امیر جعفری صامت مشاور پژوهشکده پولی بانکی بانک مرکزی عصر امروز (دوشنبه ۲۳ دی) در جلسه ماهانه جبهه جهادگران ایران اسلامی به جنگ اقتصادی اشاره کرد و گفت: به شرطی ما می توانیم در جنگ اقتصادی که در حوزه پولی بانکی وجود دارد پیروز شویم که صداقت در عملکرد و شفافیت در فرایند امور نظام بانکی را در جامعه داشته باشیم.

این استاد دانشگاه افزود: برای حل مشکلات و ارائه راهکارها در بحث نبرد اقتصادی نیازمند حضور هوشمندانه و با بصیرت مردم در عرصه انتخابات هستیم تا بتوانیم مشکلات اقتصادی را در مجلس یازدهم سریعا حل و فصل کنیم.

مشاور پژوهشکده پولی بانکی بانک مرکزی به بررسی عوامل و زوایای بحران و جنگ اقتصادی که گریبانگیر کشور شده است پرداخت و تصریح کرد: کشورمان در طول تاریخ جنگ‌های مختلفی نظامی، فرهنگی و سیاسی را تجربه کرده است اما جنگ فعلی ما اقتصادی است لذا اگر در جنگ اقتصادی فعلی پیروز نشویم شکست در حوزه‌های دیگر محتمل است ولی باید همگان برای برون رفت از وضعیت اقتصادی فعلی راهکار ارائه دهند.

جعفری اظهار داشت: هر کدام از جنگ‌های مذکور زاییده فتنه دشمن است که منبع و مرجع و سرچشمه مشکلات اخیر را ناشی از فتنه ۷۸ با عنوان گفتگوی تمدن‌ها می‌دانم.

وی افزود: جنگ حاضر، جنگ اشخاص نبوده و چه بسا با شروع تحریم‌ها با روی کار آمدن آقای روحانی، با هدف به زانو در آوردن نظام مقدس جمهوری اسلامی در چپاول ثروت‌ها و منابع عظیم کشور آغاز شده است.

جعفری صامت اثر تحریم‌های تحمیل شده را مسبب کوچک شدن سفره مردم به خصوص قشر زحمتکش جامعه عنوان داشت و گفت: وضعیت چنان است که تمامی قوانین و مقررات کشور به ضرر قشر ضعیف و آسیب پذیر جامعه تمام شده است.

این کارشناس حوزه امور بانکی با تاکید بر جایگاه نظام بانکی کشور به عنوان نیروی محرک چرخ ‌های اقتصاد و تولید کشور ویژه‌ است افزود: وظیفه اصلی بانک‌ها در بهبود روند تولید، اشتغال و رویارویی با بحران تحریم‌ها غیر قابل انکار است ولی باید به سمت شیشه‌ای شدن نظام بانکداری حرکت کنیم.

جعفری صامت گفت: یکی از عوامل موثر در موفقیت بانک‌ها در جنگ اقتصادی و کمک برای عبور از تحریم‌ها کاهش بنگاه داری‌های آنهاست.

وی تنها راه رهایی و سربلندی در جنگ اقتصادی را رعایت قوانین و مقررات قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ و قانون رفع موانع تولید که اجبار به دوری از بنگاه داری است که در بیانات مقام معظم رهبری هم به صراحت وجود دارد.

در این نشست وهاب عزیزی دبیرکل جبهه جهادگران ایران اسلامی هم به اشکالات سیستم بانکی کشور که موجب عارضه هایی مانند رکود و ورشکستی در حوزه تولید و اختلاس و اختلال در امور بانکی اشاره کرد و افزود: باید با حضور باشکوه مردم در انتخابات مجلس یازدهم کوتاهی‌ و کاستی‌‌های سال‌های اخیر را سریعا رفع کنیم.

این نشست با حضور خبرنگاران انجام شد و مورد پوشش خبری خبرگزاری فارس، دانشجو، میزان، فارس نیوز قرار گرفت.

انتهای پیام/