جهادگران نیوز: اصلاح قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی برای تامین نظر شورای نگهبان

نمایندگان مجلس به منظور تامین نظر شورای نگهبان تغییراتی در ماده واحده طرح اصلاح مواد ۱ و ۱۰ قانون نحوه‌ فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی اعمال کردند.

به گزارش پایگاه خبری جهادگران نیوز و به نقل از خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۲ دی) مجلس شورای اسلامی، ماده واحده طرح اصلاح مواد ۱ و ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی را بررسی کرده و به منظور رفع ایرادات شورای نگهبان تغییراتی در آن اعمال کردند.

عنوان این طرح به طرح الحاق یک ماده به قانون نحوه‌ی فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی تغییر یافت.

مواد ۱ و ۲ این طرح به شرح زیر اصلاح شد:

یک ماده به عنوان ماده ۲۳ به قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی مصوب ۱۳۹۴.۱۱.۴ به شرح زیر الحاق و شماره ماده ۲۳ قانون به ۲۴ اصلاح می‌شود.

براساس ماده ۲۳ الحاقی رسیدگی به امور تشکل‌های صنفی، قانون‌های بازنشستگی، انجمن‌های تخصصی غیرسیاسی و تشکل‌های صنفی دیگری که در قانون فعالیت احزاب، جمعیت‌ها و انجمن‌های سیاسی و صنفی و انجمن‌های اسلامی یا عقلیت‌های دینی شناخته شده مصوب ۱۳۶۰.۶.۷ طبق ترتیبات تعیین شده برای احزاب و گروه‌های سیاسی با آنها رفتار می‌شد و اکنون از شمول این قانون مستثنی شدند به عنوان وظیفه سازمانی به وزارت کشور محول می‌گردد.

آیین‌نامه اجرایی این ماده پس از ابلاغ این قانون ظرف مدت سه ماه توسط وزارت کشور تدوین می‌شود و به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

انتهای پیام/