واعظی: مصوبه مجلس نگرانی‌هایی را بین اعضای دولت ایجاد کرده است

 

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: مصوبه مجلس درباره بحث هسته‌ای نگرانی‌های را بین اعضای دولت ایجاد کرد که هیچ مشورتی با وزارتخانه‌های ذی‌ربط نشده و نحوه اجرای آن مشکلاتی ایجاد می‌کند.

به گزارش جهادگران نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیأت دولت و در جمع خبرنگاران در خصوص مصوبه روز گذشته مجلس درباره طرح اقدام برای رفع تحریم‌ها، اظهار داشت: در جلسه امروز هیات دولت مقداری از وقتمان صرف بحثی که دیروز در مجلس در رابطه با طرحی در زمینه مسأله هسته‌ای که تصویب شد،گذشت. مصوبه مجلس درباره بحث هسته‌ای نگرانی‌های را بین اعضای دولت ایجاد کرد که هیچ مشورتی با وزارتخانه‌های ذی‌ربط نشده و نحوه اجرای آن مشکلاتی ایجاد می‌کند.

واعظی تصریح کرد: اکثر اعضای دولت نگرانی‌هایی داشتند زیرا با بخش‌های ذی ربط مشورت نشده بود که ممکن است در نحوه اجرا مشکل ایجاد کند و در روابط خارجی ما مشکلاتی به وجود بیاورد.

وی در مورد وضعیت کرونا در کشور افزود: درباره کرونا خبرهای خوبی داده شد، الحمدالله بیمار یابی ما افزایش پیدا کرده است و موارد ورودی به بیمارستان برای بستری شدن کاهش پیدا کرده و فوتی‌ها در سراسر کشور کاهش پیدا کرده است . همچنین تعداد شهرهای قرمز که ۱۶۰ شهر بوده است کاهش پیدا کرده است.

واعظی در مورد مشکلات قیمت گذاری و نظارت کالاهای اساسی اظهار داشت: در جلسه ستاد اقتصادی دولت روز گذشته آقای روحانی تاکید داشت که بر روی توزیع مناسب، توجه داشته باشیم. اما مشکلی که وجود دارد بحث توزیع است که آن جور که باید انجام نشده است. مثلا در زمینه مرغ مشکلی نداشتیم و مشکل از طرف توزیع بود.

وی افزود: به نظر من ماموریت وزارتخانه ها مشخص است و در زمینه مرغ و تخم مرغ اینطور است که خرید با دستور و نظر وزارت کشاورزی و وزارت صمت انجام می‌شود اما به محض اینکه خوراک دام و طیور به بندر می رسد همه در اختیار جهاد کشاورزی قرار داده می‌شود که این چیز جدیدی نیست. وزارت جهادکشاورزی برای همه مرغ داران سراسر کشور توزیع می کند پس اینجا وزارت صمت مشکلی ندارد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به اقدامات دولت برای تحقق شعار سال گفت: شعار جهش تولید در زمانی که با کرونا مواجه بودیم انرژی مضاعفی برای دولت و کلیه تولید کنندگان بود که بتوانند برنامه ریزی ویژه ای برای تحریم آمریکا و غلبه بر ویروس کرونا داشته باشند تا دستاورد خوبی برای کشور به همراه آورد.

واعظی ادامه داد: در جلسات اول و دوم امسال آقای رییس جمهور از دستگاه های تولیدی کشور خواست در بخش خصوصی برنامه جهش تولید را دنبال کنند و ما هم در ریاست جمهوری ستاد جهش تولید را تشکیل دادیم و خوشبختانه گزارش های که در بخش های مختلف نفت و کشاورزی دریافت می کنیم با توجه به همه فشارهای اقتصادی و مسائل دیگر، آمار آمار خوبی است.

وی بیان داشت: در بخش تولید خودرو، فولاد، مس، آلومینیوم با جهش خوبی همراه بوده است، البته از آنچه اتفاق می افتاد راضی نیستیم اما در مقایسه با سال گذشته در بخش های تولیدی رشد داشتیم. روزهای پنجشنبه را برای این گذاشتیم که در مورد پروژه های در حال افتتاح گزارش بدهند و مردم ببینند در شرایط فعلی چه پروژه های بزرگی در حال افتتاح است.

انتهای پیام/