ناصر امانی مطرح کرد: لزوم اطلاع رسانی شفاف و دقیق درباره بی‌آرتی خوابی

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به طرح موضوع اتوبوس خوابی در تهران گفت: از طرف شهرداری واکنش شفاف و قانع کننده‌ای در این باره ندیدیم و همان طور که بارها انتقاد کردم در جدی نبودن رسانه در حوزه مدیریت شهری این بار هم شاهد یک توضیح اصولی در این رابطه نبودیم که آیا اصولا این موضوع صحت دارد؟!

ناصر امانی عضو شورای شهر تهران

به گزارش جهادگران نیوز، ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران در صحن علنی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: یاد و خاطره همه شهدای عزیز انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به ویژه سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی را گرامی می‌دارم. مردی که از دیده شدن فراری بود و هیچگاه در رسانه‌ها حاضر نشد. 40 سال مجاهدت شبانه روزی کرد و در آرزوی شهادت بود. ان شاالله ما با عمل به مکتب و اصول بنیادی که ایشان در وصیت نامه‌اش اشاره کرده پیرو راه و نگهدارنده یاد و نام او باشیم.
او در ادامه دو تذکر خود را قرائت کرده و اضافه کرد: دو تذکر دارم؛ ابتدا موضوع بی آر تی خوابی است که در هفته گذشته تیتر بسیاری از رسانه‌های مکتوب و مجازی داخل و خارج از کشور شد و رسانه‌های بیگانه و معاند با قرار دادن سه جمله کارتن خوابی، گور خوابی و بی آر تی خوابی موج تبلیغاتی منفی را علیه کشور و مدیریت شهری به راه انداختند؛ اما از طرف شهرداری واکنش شفاف و قانع کننده‌ای ندیدیم و همان طور که بارها انتقاد کردم در جدی نبودن رسانه در حوزه مدیریت شهری این بار هم شاهد یک توضیح اصولی در این رابطه نبودیم که آیا اصولا این موضوع صحت دارد؟! مگر شهرداری گرمخانه ندارد؟! چرا این افراد از سوی اورژانس های اجتماعی به گرمخانه منتقل نمی‌شوند؟
امانی اضافه کرد: مبلغ 12تا 25000 تومانی که در رسانه‌ها مطرح شده را چه کسی می‌گیرد و به چه کسی پرداخت می‌شود؟ دو مسیری که در گزارش رسانه‌ها آمده بود یعنی تجریش_ راه‌آهن و تهران پارس_آزادی مسیرهای فرعی نیستند که شناخته نشده باشند؛ کافی است یک شب مدیران مربوطه این مسیر را نظارت و کنترل کنند تا موضوع روشن شود و اطلاع‌رسانی دقیق و شفافی صورت بگیرد. از شهرستان‌های دور به من پیام دادند که واقعا این موضوع صحت دارد؟ در تهران افرادی داریم که در اتوبوس می‌خوابند و در ایستگاه‌ها آنها را پیاده می‌کنند و سه دقیقه در ایستگاه‌ها می‌لرزند و دوباره سوار می‌شوند تا ایستگاه بعدی می‌خوابند و بعد پیاده می‌شوند و از آنها پول می‌گیرند؟! انتظار داشتیم خیلی سریع در این زمینه اطلاع‌رسانی شفاف و دقیقی صورت گیرد که مورد سوءاستفاده معاندان انقلاب و نظام قرار نگیرد.
این عضو شورا گفت: تذکر دوم بنده درباره پله‌های برقی در سطح شهر تهران است. گزارش هایی که از مناطق مختلف دریافت شده بیش از 50 درصد پله‌های برقی خاموش و غیر فعالند. من فقط از یک منطقه از سیستم خود منطقه اسکرین شات گرفتم و در منطقه‌ای که 16 پله برقی دارند سیستم داخلی منطقه می‌گویند 8 مورد آن خاموش و غیر فعال است. وضعیت نظافت و سطح پله برقی اصلا مناسب و قابل قبول نیست. اختلافی که بین معاونت حمل و نقل و خدمات شهری درباره احداث و نگهداری این پله برقی‌ها وجود دارد یکی از عوامل این وضعیت نابسامان است.
امانی ادامه داد: معاونت خدمات شهری می‌گوید مسئولیت آن به عهده حمل و نقل است و پول تعمیر به حوزه حمل و نقل می‌رود، حمل و نقل می‌گوید مسئولیتش به عهده سازمان زیباسازی در حوزه معاونت خدمات شهری است. اگر یادتان باشد در اولین جلسات شورای ششم معاون سابق خدمات شهری که در صحن گزارش داد، بحث پله برقی‌ها مطرح شد و ایشان گفت گویا هنوز این اختلاف حل نشده و ظاهرا بعد از 5 ماه این اختلاف همچنان به قوت خودش باقی است. به شهرداری تهران تذکر می دهم تا این موضوع را تعیین تکلیف و مسئول احداث و نگهداری این پله برقی‌ها را با ابلاغ کتبی و تخصیص اعتبار به یکی از این دو معاونت مشخص و نسبت به راه اندازی پله‌های برقی غیر فعال در یک زمان‌بندی مناسب اقدام کند.

منبع: پایگاه خبری شورای اسلامی شهر تهران