مخاطرات فناوری اینترنت نسل ۵

نصب ده‌ها میلیون آنتن اینترنت نسل ۵ بی‌آنکه حتی یک آزمایش بیولوژیک در مورد ایمنی آن انجام شده باشد احمقانه‌ترین ایده ای است که در تاریخ جهان به ذهن کسی رسیده است.

گروه غرب از نگاه غرب خبرگزاری فارس: ما هم اکنون در میانه راه اندازی فناوری بی سیم نسل ۵ قرار داریم و سیاستمداران هنوز فرصت پرداختن به نگرانی های ایمنی آن را نیافته اند. من اخیرا از نخست وزیر کانادا جاستین ترودو به عنوان یک مثال استفاده کرده ام، اما این اتفاق در سطحی جهانی درحال رخ دادن است. این یکی از انبوه مثال هایی است که نشان می دهد چگونه شرکت های بزرگ کنترل سیاست را تماما در دست دارند. همچنین اخیرا درباره رابرت جی اف کندی نوشتم در توضیح اینکه چگونه این کاررا امکان پذیر کرد و شرکت ها، دولت، رسانه های بزرگ و سازمان های قانونگذاری فدرال ما که ظاهرا قرار است از ما حفاظت و ما را مطلع کنند، چگونه دست به دست هم داده اند.
ترودو از شرکت های داروسازی بزرگ به عنوان یک مثال استفاده می کند، در حالی که آنها بیشترین پول را در اختیار کنگره قرار می دهند، حتی بیشتر از شرکت های بزرگ نفت و گاز. در آن مقاله همچنین به چند مثال تقلب اشاره کردم تا خوانندگان بتوانند تصویر روشن تری به دست بیاورند که پشت پرده ظواهر چه خبر است و با شواهدی عملی در این باره آشنا شوند.
روشن است که ما محافظت نمی شویم و سیاستمداران صرفا مطیع خواست اربابان خود یعنی شرکت های بزرگ هستند که آنها نیز به نوبه خود به عنوان بردگان «بزرگ اربابان مالی» خود یعنی بانک های بزرگ عمل می کنند. ما همچنان محصولات و خدماتی را می بینیم که بدون گذراندن هیچ آزمایش ایمنی به تصویب می رسند و به اجرا گذاشته می شوند. این یک مشکل بزرگ است و یکی از دلایل اصلی افزایش شدید انواع بیماری ها و ناخوشی ها به خصوص وقتی که پای اختلالات عصب روانشناسانه به میان می آید همین است.

در مطالعه ای با عنوان «میدان های الکترومغناطیسی فرکانس میکروویو عوارض عصب روانشناسانه دامنه داری از جمله افسردگی را موجب می شوند» که در نشریه آناتومی شیمیایی اعصاب منتشر شده، به وضوح تمام این موضوع را نشان می دهد و این تنها یکی از هزاران مطالعه انجام شده در قالب بازنگری همکاران است که نگرانی های متعددی را در ارتباط با این نوع فناوری مطرح می کنند.
آیا واقعا هیچ گونه نگرانی نسبت به سلامت بشریت در درون این نهادها وجود دارد؟ اگر نه چرا ما همچنان به حمایت از آنها ادامه می دهیم؟ آیا به این خاطر است که ما گرفتار این توهم هستیم که آنها واقعا نگران ما هستند؟ و چرا همچنان با انتخاب سیاستمداران فاسد قدرت خود را به آنها واگذار می کنیم؟
میل دارم در ادامه توجه شما را به نظرات دکتر مارتین پال استاد علوم پزشکی بنیادین در دانشگاه ایالتی واشنگتن جلب کنم. او در گزارش خود «نسل ۵: خطرات بزرگ برای سلامت اروپاییان، آمریکاییان و تمام مردم جهان! شواهد مستدل پیرامون هشت نوع متمایز از صدمات بزرگی که قرار گرفتن در معرض میدان های الکترومغناطیسی می توانند بر بدن انسان وارد آورند و مکانیسم های انجام این کار» می نویسد: «نصب ده ها میلیون آنتن اینترنت نسل ۵ بی آنکه حتی یک آزمایش بیولوژیک در مورد ایمنی آن انجام شده باشد احمقانه ترین ایده ای است که در تاریخ جهان به ذهن کسی رسیده است.»
دکتر پال در این گزارش به مطالب علمی بسیاری استناد می کند که تنها قطره ای دیگر بر صدها مطلب علمی دیگری می افزاید که پیش از این در ارتباط با اثرات زیانبار فناوری نسل ۵ موجود بوده است. اگر کسی در پی اطلاعات علمی بیشتری در این باره است، من معمولا افراد را به «اعتماد سلامت زیست محیطی» ارجاع می دهم، چرا که امکان دسترسی شما را به مطالب علمی گسترده ای در این باره فراهم می کند.
این سخن جدیدی نیست. سال هاست که مطالعات متعددی در اثبات نگرانی های سلامتی مرتبط با فناوری نسل ۵ منتشر شده و صدها دانشمند با ارسال درخواست هایی به سازمان ملل خواستار رسیدگی به این نگرانی ها شده اند. این ابتکارات در نتیجه کاری آغاز شدند که دکتر مارتین بلانک از دپارتمان روانشناسی و بیوفیزیک سلولی دانشگاه کلمبیا انجام داده بود. به گفته دکتر بلانک به طور کلی در ارتباط با پرتوهای بی سیم: «ما چیزی را ساخته ایم که به ما زیان می زند و در حال خارج شدن از کنترل ماست. تا پیش از اختراع لامپ ادیسون، تشعشعات الکترومغناطیسی بسیار اندکی در محیط زیست ما وجود داشت. امروز سطح این تشعشعات به چندین و چند برابر بالاتر از سطوح طبیعی رسیده اند و این روند با توجه به تشعشعاتی که وسایل الکترونیکی جدید از خود ساطع می کنند، به سرعت نیز این روند در حال افزایش است. صراحتا باید گفت که این تشعشعات برای سلول های زنده درون بدن ما مضر هستند و بسیاری از ما را زودتر از موعد به کشتن می دهند.»

باور کردنی نیست، استفاده از فناوری هایی در حال عمومیت یافتن هستند که هیچ آزمایش ایمنی درباره آنها انجام نشده است. چطور حتی اجازه چنین کاری داده می شود؟ نکته این است که حتی اگر آزمایش های ایمنی نیز انجام شوند، احتمالا هیچ تغییری رخ نمی دهد و این شرکت ها اجازه پیدا خواهند کرد این فناوری ها را راه اندازی و از آنها استفاده کنند.
با نگاهی به یکی از سخنرانی های دکتر پال بهتر می توان فهمید که چرا ما باید نگران فناوری نسل ۵ باشیم.
هشدار دهنده این که عده ای این باور را در خود به وجود آورده اند که این حرف ها «شبه علم» است. استفاده از چنین انگ هایی نه تنها جای تعجب ندارد، بلکه بسیار نگران کننده نیز هست.
در خلال «میزگرد سلامت در ساختمان ها» که به میزبانی انستیتو ملی سلامت و همکاری مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها و چندین سازمان دیگل برگزار گردید، دکتر مارتین پال از دانشگاه ایالتی واشنگتن چنین نتیجه گیری کرد که «فناروی نسل ۵ مطلقا دیوانگی است.» او در سخنرانی کوتاه خود تاکید کرد که تشعشات فناوری های نسل ۲ و نسل ۳ و نسل ۴ فعلی که مردم در معرض آنها قرار دارند، از نظر علمی با این عوارض مرتبط دانسته شده اند: باروری کمتر، بی خوابی، غش، افسردگی، اضطراب، تغییرات عمده در ساختار مغز حیوانات، آسیب دی ان ای سلول ها، اختلال هورمون ها، سرطان و چندین و چند مورد دیگر. دکتر پال به اختصار درباره مکانیسم های چگونگی تاثیرگذاری انتشار تشعشعات از گوشی های هوشمند، مودم ها، آنتن های تلفن های هوشمند و دیگر فناوری های بی سیم بر سلول های انسانی نیز توضیحاتی ارائه کرد.
ما به تفصیل در این مورد مطالبی نوشته ایم و در ادامه به فهرست برخی از تازه ترین مقالاتی که منتشر شده با جزئیات بیشتر اشاره کرده ایم تا اگر به دنبال اطلاعات بیشتری هستید به آنها مراجعه کنید.
از طرفی باید گفت که بسیاری از این اطلاعات می توانند واکنشی هراس آلود را در مخاطب برانگیزند و این امری عادی است. خواندن این مقالات می تواند همان واکنش هراس آلوده ای را در شما برانگیزند که ممکن است از خواندن دیگر مسائل مهم انسانی در شما به وجود آید، از جمله حجم عظیم آفت کش هایی که در محیط زیست ما و بر روی مواد غذایی ما پاشیده می شوند، روند فزاینده جنگل زدایی و چندین جنبه دیگر تجربه زیست انسانی که قطعا باید تغییر کنند. به همان اندازه که واکنش همراه با ترس و وحشت اهمیت دارد، این نکته نیز مهم است که کاملا این مسائل را نادیده نگیریم و فکر کنیم که همه چیز خود به خود و به شکل معجزه آسایی حل خواهد شد.

زمین در نتیجه غفلت ما از یافته های مهم علمی همچون یافته های مربوط به فناوری نسل ۵ است که گرفتار این بلبشو شده است. اگر ما به همین مسیر ادامه دهیم، نرخ شتابان بیماری ها همچنان افزایش پیدا خواهد کرد. آگاهی یک کلید است و آگاهی یافتن در مورد این مسئله گامی بزرگ در مسیری درست است.
اما خب چه می توانید کنید؟ می توانید یکی دو تا لباس محافظ و روانداز محافظ میدان های الکترومغناطیسی بخرید یا می توانید حتی خانه تان را با رنگ های محافظ در برابر میدان های الکترومغناطیسی رنگ آمیزی کنید. می توانید زمانی که از رایانه تان استفاده نمی کنید آن را از پریز بکشید، تلفن همراهتان را خاموش کنید و تمام وسایل الکترونیکی تان را قبل از خواب از برق بکشید. می توانید ارتباط اینترنتی خود را از طریق سیم برقرار کنید که عملا بسیار سریع تر از هر ارتباط بی سیمی است. همچنین می توانید شیوه زندگی سالمی را در پیش بگیرید و به افزایش آگاهی دیگران نیز کمک کنید.
نویسنده: آرجون والیا (Arjun Walia) روزنامه نگار
منبع: yon.ir/eP1Ih

انتهای پیام.