عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس: بازنشستگان باید از ۹۰ درصد حقوق شاغلین بهره‌مند شوند

 

محمدرضا میرتاج الدینی گفت: همسان سازی حقوق یکی از مطالبات جدی بازنشستگان محسوب می‌شود و باید به درستی مورد پیگیری قرار گیرد.محمدرضا میرتاج الدینیجهادگران نیوز – محمدرضا میرتاج الدینی با اشاره به موضوع مبحث همسان سازی حقوق بازنشستگان در برنامه هفتم بیان کرد: همسان سازی حقوق یکی از مطالبات جدی بازنشستگان محسوب می‌شود و باید به درستی مورد پیگیری قرار گیرد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه بازنشستگان همواره مطالبه همسان سازی حقوق خود را از نمایندگان پیگیری می‌کنند، ادامه داد: بخشی از این موضوع انجام شده، اما همچنان فاصله بین افزایش حقوق شاغلین و بازنشستگان برطرف نشده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات بیان کرد: ما باید در برنامه هفتم حکم روشن و شفافی را در زمینه همسان سازی حقوق بازنشستگان در نظر بگیریم. همچنین باید شرایط به نحوی باشد که بازنشستگان بتوانند ۹۰ درصد حقوق شاغلین را دریافت و از آن بهره‌مند شوند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس باید به طور همه جانبه به این بخش ورود کند، ادامه داد: دولت هم باید به این بخش کمک کند تا این موضوع هم در برنامه هفتم منعکس و هم در طول بودجه‌های سنواتی مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: پیشنهادات مجلس در این بخش در صورتی عملیاتی می‌شود که با نظر دولت تدوین شود تا عقب ماندگی‌های حقوقی بازنشستگان به نحوی جبران شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان