سیدمحمد حسینی: دولت با برنامه‌ریزی جلوی حقوق‌های نجومی را خواهد گرفت

 

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: وجود حقوق‌های نجومی برای مردم و نیازمندان قابل پذیرش نیست و دولت برنامه دارد تا جلوی این پرداخت‌های نجومی را بگیرد.

حقوق‌های نجومی

به گزارش جهادگران نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سید محمد حسینی در مراسم یادبود شهدای بسیج شرکت کارخانجات تولیدی دارو، ضمن گرامیداشت هفته بسیج گفت: نیرو‌های بسیجی در دوران دفاع مقدس مقتدرانه در مقابل دشمن ایستادند و بر عهد و پیمان خود وفادار بودند. امروز اگر روحیه‌ای که در دوران دفاع مقدس وجود داشت را داشته باشیم هیچ وقت به بن بست نخواهیم رسید.

معاون امور مجلس رئیس جمهور ادامه داد: افتخار این است که دغدغه مردم را داشته باشیم و بسیجی اینگونه است و از هر مظلومی در هر نقطه از عالم حمایت می‌کند و امام هم می‌فرمود تا ظلم هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم. بسیجی باید بینش و تحلیل درست و بصیرت داشته باشد. متاسفانه گاهی دیده می‌شود برخی در زمین دشمن بازی می‌کنند و مسائلی را ترویج می‌کنند که معلوم نیست از کجا مدیریت می‌شود، ولی اگر بصیرت وجود داشته باشد فریب نخواهیم خورد.

حسینی با اشاره به تلاش رئیس جمهور و مسئولان برای خدمت بیشتر گفت: این تلاش موجب شده مردم امیدوار شوند و برای همین برخی دارند تلاش می‌کنند با حاشیه سازی مردم را مایوس کنند. اگر نقد منصفانه‌ای هم وجود دارد ما باید پذیرا باشیم، رئیس جمهور هم بار‌ها گفته اند از نظرات، نقد‌ها و پیشنهادات برای پیشبرد کار‌ها بهره بگیرید.

معاون رئیس جمهور گفت: در تیم اقتصادی هماهنگی بالایی وجود دارد و هر هفته جلسات شورای هماهنگی اقتصادی برگزار می‌شود و کار‌ها دارد به خوبی و با نظم خوب پیش می‌رود و جهت گیری کلی به سمت عدالت است.

وی با اشاره به بحث حقوق‌های نجومی، گفت: برای مردم و نیازمندان این قابل پذیرش نیست که چنین حقوق‌هایی وجود داشته باشد و دولت برنامه دارد تا جلوی پرداخت‌های نجومی را بگیرد. باید شفافیت ایجاد شود و به مدیران اختیارات داده شود و براساس اختیارات از آن‌ها کار خواسته شود و دولت دارد برای این مسائل برنامه ریزی می‌کند. در این مدت کوتاه فروش نفت و منابع ارزی بهتر شده و این‌ها نشان می‌دهد می‌توانیم وضعیت موجود را سامان دهیم.

مالک شریعتی رئیس هیئت تحقیق از حقوق‌های نجومی روز گذشته گفته بود که سامانه حقوق و دستمزد داریم، اما خالی است و همه دستگاه‌ها آن را پر نکرده اند. یکی از مشکلات ما تنوع قراردادهاست. اگر حقوق‌ها در سامانه ثبت نشود، باید حقوق مدیران آن اداره پرداخت نشود.

معاون رئیس جمهور در پایان گفت: برخی شورا‌ها ۱۰ سال بود تشکیل نشده بود و الان آقای رئیسی منظم این جلسات را برگزار می‌کند و مدیران را بازخواست می‌کند تا مسایل پیگیری شود. بحث ساخت ۴ میلیون مسکن پیگیری شده و این مساله ضمن اینکه موجب حل مشکل مسکن مردم می‌شود باعث اشتغال و رونق تولید خواهد شد.

 

انتهای پیام/