حماس توافق آتش‌بس ۶ ماهه با رژیم‌صهیونیستی را تکذیب کرد

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین هرگونه حصول توافق با رژیم صهیونیستی درباره آتش‌بس ۶ ماهه را رد کرد.

به گزارش گروه پایگاه خبری جهادگران نیوز به نقل از تسنیم، «فوزی برهوم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، ادعای رسانه های رژیم صهیونیستی مبنی بر توافق آتش بس ۶ ماه با تل آویو در نوار غزه را تکذیب کرد.

وی تاکید کرد: خبر منتشر شده رسانه‌‌های اسرائیلی درباره توافق با حماس بر سر آتش بس در غزه به مدت شش ماه بی‌پایه و اساس است.

«داوود شهاب» سخنگوی جهاد اسلامی نیز به شبکه تلویزیونی الغد فلسطین گفته است: اخباری که رسانه های اسرائیلی مبنی بر توافق آتش بس شش ماهه اعلام می کنند، صحت ندارد.

شهاب افزود: آنچه توافق شد، آتش بس گروه های مقاومت در برابر پایبندی رژیم اشغالگر به توقف تجاوزگری و پایان دادن به محاصره بوده است.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در بیانیه‌ای این ادعای رژیم صهیونیستی را رد کرد و موافقت با آتش‌بس شش ماهه مشروط به این است که رژیم صهیونیستی به تفاهمات مربوط به رفع محاصره غزه پایبند باشد.

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی دوشنبه شب مدعی شد که این رژیم با مسئولان جنبش حماس بر سر آتش‌بس شش ماهه در غزه به توافق رسیده است.

پس از حملات وحشیانه نیمه اردیبهشت ۹۷، رژیم صهیونیستی با فشارهای افکار عمومی جهانی و به دنبال تلفات زیاد ناگزیر به آتش بس تن داد.

نوار غزه در ماه جاری شاهد شدیدترین حملات از زمان تهاجم اسرائیل در سال ۲۰۱۴ میلادی تاکنون بوده است.

تن دادن رژیم صهیونیستی به آتش بس با گروه های مقاومت، پس از آن صورت گرفت که مقاومت با موشک به مقابله با حمله صهیونیست ها پرداختند.

در جریان حمله مقاومت ، چهار نفر از نیروهای نظامی رژیم اشغالگر قدس کشته و ۴۱ دیگر نیز زخمی شدند.

همچنین براساس اعلام فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی، طی روزهای، ۱۴ و ۱۵ اردیبهشت ماه ، ۶۰۰ فروند موشک از باریکه غزه به اسرائیل شلیک شد.

براساس گزارش وزارت بهداشت فلسطین، در درگیری های گروه های مقاومت فلسطین با رژیم صهیونیستی در نیمه اردیبهشت ، ۲۴ فلسطینی کشته و ۱۵۴ تن دیگر زخمی شدند.

انتهای پیام/.