بذرپاش خبر داد؛ پرونده «نحوه تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی» در دیوان محاسبات بررسی می‌شود

 

رئیس دیوان محاسبات گفت: پرونده تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالا‌های اساسی در دیوان محاسبات بررسی و نتیجه تا یک ماه آینده آماده می‌شود.

به گزارش جهادگران نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خانه ملت؛ مهرداد بذرپاش، رئیس دیوان محاسبات کل کشور از بررسی تخلفات و نحوه تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالا‌های اساسی در دیوان محاسبات خبر داد و گفت: موضوع تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی یکی از اصلی‌ترین و جدی‌ترین پرونده‌ها در دیوان محاسبات است و نتیجه بررسی‌ها و تحقیقات تا یک ماه آینده آماده خواهد شد.

وی ادامه داد: بخش اعظم این ارز به واردات کالا‌های اساسی اختصاص داده شده و کمبود این کالا‌ها مانند نهاده‌های دامی در بازار نشان می‌دهد که نظارت و پیگیری درستی انجام نشده تا ارز‌ها به محل واقعی خودشان تخصیص داده شوند.

بذرپاش تاکید کرد: دیوان محاسبات کل کشور در بررسی‌های خود درباره این موضوع تمامی مسایل و جوانب را مدنظر قرار خواهد داد از جمله اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیص داده شده و کالای مورد نظر هم بوسیله آن وارد شده، اما متاسفانه توزیع مناسبی در این میان صورت نگرفته یا اینکه ارز تخصیص یافته، ولی کالای دیگری بوسیله آن وارد شده است.

رئیس دیوان محاسبات کل کشور با اشاره به مشکلات کمبود نهاده‌های دامی و افزایش قیمت مرغ در کشور گفت: مسئولان اعلام می‌کنند، در زمان لازم ثبت سفارش برای واردات نهاده‌ها انجام نشده، در صورتی که بانک مرکزی و وزارت صمت اظهار می‌کنند، ارز لازم تخصیص و ثبت سفارش هم انجام شده است حتی وارد کننده هم می‌گوید، نهاده دامی را وارد کرده‌ایم پس سوال اصلی اینجاست کدام عامل موجب شده تا نهاده‌های دامی در اختیار مرغداران قرار نگیرد؟

وی افزود: مرغدار می‌گوید، نهاده‌های دامی در بازار نبود و نداشتیم تا به مرغ‌ها دهیم و به این دلیل مدتی جوجه‌ریزی متوقف شد و بعد از آن هم به دلیل کاهش میزان مرغ در بازار، قیمت آن افزایش پیدا کرد.`

انتهای پیام/