با حکم رئیس جمهور؛ محسن رضایی معاون اقتصادی دولت شد

 
محسن رضایی به عنوان معاون اقتصادی رئیس جمهور، دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا و دبیر ستاد اقتصادی دولت منصوب شد.
 
محسن رضایی میرقائد معاون اقتصادی رئیس جمهور
 
به گزارش جهادگران نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، با صدور حکمی محسن رضایی میرقائد را به سمت معاون اقتصادی رئیس جمهور، دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا و دبیر ستاد اقتصادی دولت منصوب کرد.
 
محسن رضایی میرقائد متولد سال ۱۳۳۳ مسجد سلیمان و دانش آموخته مقطع دکترای اقتصاد از دانشگاه تهران است؛ رضایی از فرماندهان عالی رتبه دفاع مقدس و نخستین فرمانده واحد اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سال ۱۳۵۸ تا ۱۳۶۰ بود.
 
وی در سال ۱۳۶۰ با حکم امام خمینی (ره) به فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب شد و ۱۶ سال در این جایگاه حضور داشت. رضایی در سال ۱۳۷۹ مدرک کارشناسی ارشد و دکترای اقتصاد خود را از دانشگاه تهران دریافت کرد. از مهمترین برنامه‌های اقتصادی او می‌توان به طرح ایالت‌های اقتصادی اشاره کرد.
 
محسن رضایی هیچگاه با خصوصی سازی مخالف نبوده و در حاشیه انتخابات ۱۴۰۰ بار‌ها در صحبت‌های خود تاکید کرد بود که اقتصاد مردمی را شکل خواهد داد و قصد دارد که به روش‌های غلط و رانت خواری در خصوصی سازی پایان دهد.
 
انتهای پیام/